Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze chcą remake'u Wiedźmina 1

A także reedycji trylogii na nowych konsolach.

Świeży wątek na subreddicie fanów Wiedźmina dowodzi, że wielu graczy wciąż wyczekuje remake'u pierwszej części serii CD Projekt Red. Niektórzy chcieliby też zagrać w całą trylogię na konsolach nowej generacji - a nie tylko w „trójkę”.

Wiedźmin 1 zasługuje na pełnoprawny remake” - napisał autor chętnie komentowanego wpisu. „Gra bardzo mocno się już zestarzała, a do tego jest dostępna tylko na PC”.

Internauta proponuje też port albo remaster Wiedźmina 2 na nowe konsole, by możliwe było skompletowanie całej serii i wydanie jej na nowych konsolach - szczególnie na PlayStation, gdzie nie zagościła nawet „dwójka”, oprócz PC dostępna tylko na Xbox 360.

Atmosfera »jedynki« po prostu mnie wessała i sprawiła, że czułem się częścią tego wielkiego świata. Takiego stanu nie wywołała nawet »trójka«. Trudno to wytłumaczyć” - wspomina jeden z komentujących. „Rozmyślam o wszystkich trzech grach o Wiedźminie i stwierdzam, że najbardziej wciągnął mnie klimat w pierwszej” - wtóruje inny.

Myślę, że ktoś w CD Projekcie opracował już plan na remake Wiedźmina 1” - teoretyzuje inny gracz. „Jeśli kiedykolwiek był czas, by to zrobić, to właśnie teraz. Hype na Wiedźmina nigdy nie był większy. A remake'i radzą sobie na rynku bardzo dobrze. Demon's Souls, Resident Evil 2, Resident Evil 3, Final Fantasy VII, Link's Awakening, Shadow Of The Colossus itd. Remake'i miażdżą rynek”.

Kiedyś to było, prawda, Jaskier?

Gracze zauważają, że ząb czasu nadgryzł Wiedźmina 1 tak mocno, że dziś właściwie trudno czerpać z niego przyjemność:

Uwielbiam Wiedźmina, ale nie mogę się zmusić, by ukończyć pierwszą grę. Naprawdę zapłaciłbym pełną cenę za zmodernizowaną wersję zawierającą udogodnienia, a przede wszystkim lepsze sterowanie” - czytamy w komentarzu.

Jeżeli CD Projekt faktycznie planuje remake Wiedźmina lub remaster Wiedźmina 2, to doskonale dochowuje tajemnicy - do tej pory nie pojawił się chociażby cień plotki o tego typu projektach. Trudno oczekiwać więc, że jednym z powstających właśnie tytułów polskiego studia jest reedycja pierwszej lub drugiej części serii o Białym Wilku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin

PC

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Xbox 360, PC

See 1 more

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze