Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz zbudował własny kokpit statku kosmicznego na potrzeby Elite: Dangerous

Trzy projektory i komendy głosowe.

Większość graczy zadowola się myszką, klawiaturę i monitorem. Markus Boesen z Niemiec nie jest jednak jak większość graczy.

Mężczyzna postanowił zbudować swój własny kokpit statku kosmicznego na potrzeby Elite: Dangerous. Połączył trzy projektory HD BenQ TH681, napędzane parą kart graficznych R9 290 Tri-X OC w Crossfire. Dźwięk zapewnia system Logitech Z-5500.

Niezbędny jest oczywiście panel sterowania, służący do zarządzania wszystkimi elementami statku. Tutaj Boesen zamontował joystick Saitek X52 i kilka paneli dotykowych, umożliwiających sterowanie układami pilotowanej jednostki.

Za pomocą aplikacji VoiceAttack gracz może przełączać się pomiędzy sekcjami interfejsu w grze, a podpięty do czapki system TrackIR śledzi ruchy głowy, pozwalając na swobodne przeglądanie sytuacji w kokpicie.

Elite: Dangerous ukaże się 16 grudnia, tylko na PC. Twórcy nie wykluczają premiery także na konsolach, ale to raczej Boesena nie interesuje.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze