Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz zbudował działający kalkulator w Super Mario Maker

Dlaczego nie.

Super Mario Maker to popularny i rozbudowany edytor poziomów na Wii U, korzystający z elementów wielu odsłon serii Mario, pozwalając stworzyć własne plansze.

Okazuje się, że gra/aplikacja jest na tyle rozbudowana, że jeden z pomysłowych fanów zdołał stworzyć w niej... działający kalkulator.

Poziom o nazwie The Cluttered Chaos-Calculator (ID: 705C-0000-01B3-FE78) jest oczywiście dość ograniczony, ale nadal pozwala dodawać dwie cyfry, od zera do siedmiu.

Osoby zainteresowane szczegółami działania maszynerii, operatorów logicznych i binarnych, dekoderów czy 4-bitowego sumowania mogą znaleźć detale w serwisie Reddit.

Gracz wchodzi na jedną z ośmiu kolumn, oznaczonych odpowiednią cyfrą, zbudowaną z chmurek. Następnie wchodzimy jeszcze wyżej, wybierając w ten sposób drugi składnik sumy. Po chwili wskakujemy do rury, maszyneria działa i widzimy odpowiedź.

Powyżej znaleźć można prezentację działania projektu w formie wideo na przykładzie 6+6, a poniżej cały i wyjątkowo skomplikowany etap.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze