Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz wydał ponad 7 milionów zł w mobilnej strategii, a później bojkotował grę

Przypadek Modern War.

Modern War to dostępna na platformach mobilnych darmowa strategia z opcjonalnymi mikropłatnościami. Niejaki Stephen Barnes z Houston na zakupy w grze przeznaczył ponad 2 miliony dolarów, czyli około 7 milionów złotych.

59-letni gracz przygodę z produkcją japońskiego studia Gree rozpoczął w listopadzie 2011 roku i był w stanie spędzić na rozgrywce nawet 90 godzin tygodniowo. Szybko nawiązał znajomości i sojusze, choć zaznacza, że obecnie w swoim klanie jest jedynym z pierwotnego składu.

W rozmowie z VentureBeat przyznał, że początkowo nie zamierzał wydawać ani grosza, ale w ciągu dwóch tygodni przekonał się, że nie obejdzie się bez inwestycji. Zaczął kupować złoto - wirtualną walutę, która w Modern War pozwala przyspieszać budowę obiektów i nabywać silniejsze jednostki. Nie daje przewagi nad niepłacącymi graczami, ale ułatwia zabawę.

Modern War opiera się na modelu Free to Play

Mężczyzna jest tak zwanym „wielorybem”, a więc osobą skłonną wydać duże sumy pieniędzy w darmowej grze. Podobni użytkownicy stanowią zazwyczaj główne źródło utrzymania dla deweloperów. Przyjaciółka Amerykanina w pięć lat zainwestowała 6 tysięcy dolarów.

Co ciekawe, Barnes był jednym z organizatorów akcji bojkotującej strategię. Wspólnie z członkami 144 klanów przestał przeznaczać pieniądze na transakcje cyfrowe, żądając od twórców projektu wprowadzenia niezbędnych poprawek.

W proteście wzięło udział 6 tysięcy użytkowników, w tym 22 z 25 czołowych drużyn. Wysłali do studia Gree list, w którym domagali się rozwiązania problemów Modern War i informowania o planowanych modyfikacjach. W efekcie autorzy zmienili wartość części obiektów.

Ponadto wycofano ze sprzedaży bardzo drogi element oraz zwrócono pieniądze wydane na najbardziej kontrowersyjne przedmioty. W oświadczeniu deweloperzy podkreślili, że „poważnie” traktują uwagi fanów i jest w trakcie rozwiązywania wskazanych kłopotów.

To nie pierwsza przypadek, kiedy uczestnicy zabawy wydali duże sumy pieniędzy na rozgrywkę. Niedawno ujawniono, że jeden z graczy mobilnego Transformers: Earth Wars przeznaczył ponad 150 tysięcy dolarów.

Źródło: VentureBeat

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze