Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz udaje żebraka w Fallout 76. Zaskakujące wyniki eksperymentu

Pomoc i życzliwość nieznajomych.

36-letni gracz z Argentyny, używający pseudonimu Andreslamantis, postanowił przeprowadzić wirtualny eksperyment społeczny w Fallout 76 - wcielił się w żebraka i prosił pozostałych o pomoc. Obserwacjami podzielił się w sieci.

Pierwszym krokiem było stworzenie postaci, która nie mogła w efektywny sposób wytwarzać przedmiotów i gromadzić zasobów, w efekcie czego mogła polegać tylko na innych.

Taki widok w Fallout 76 jest zaskakujący - nie ma tu postaci niezależnych

Andreslamantis ubrał awatara w zniszczoną i podartą odzież i osiadł w miejscu o nazwie Flatwoods - lokacji, w której chętnie spotykają się zarówno nowi, jak i doświadczeni gracze. Przygotował tabliczkę z napisem „Darmowe uściski” i położył się na materacu, czekając na reakcje.

O dziwo większość napotkanych graczy chętnie pomagała żebrakowi. Jedna z pierwszych osób, jak wspomina autor eksperymentu, zapytała Andreslamantisa, czy nie potrzebuje pancerza lub wyposażenia. Za pomocą emotki „bezdomny” poprosił o broń, a nieznajomy wręczył mu przerobioną strzelbę.

Pozostali również oferowali pomoc, ale nie szczędzili zgryźliwych komentarzy. Andreslamantis otrzymał zrobioną na drutach czapkę, ponieważ jeden z graczy „czuł się niekomfortowo, patrząc na łysą głowę”.

Skromne, ale własne

Inny polecił żebrakowi „coś na siebie założyć”, oferując jednocześnie ubrania. Za kilka godzin powrócił, by zobaczyć, czy z włóczęgą wszystko w porządku.

Czasami Andreslamantis urozmaica graną przez siebie rolę, przykładowo używając emotki wymiotowania, chcąc tym samym wzbudzić litość graczy. Strategia zagwarantowała przykładowo zdobycie materiałów budowlanych.

Nie każdy napotkany nieznajomy wykazał się jednak życzliwością. Jeden z wędrowców próbował pobić żebraka we śnie. 36-latek uciekł, a kiedy powrócił na miejsce, zastał zniszczony generator.

Autor testu robi użytek ze zdobytych przedmiotów - aktualnie mieszka w drewnianej chacie - najmniejszej, jaka jest dostępna w Fallout 76.

Przypomnijmy, że w Fallout 76 nie ma postaci niezależnych, więc pomysłowi gracze często wcielają się w NPC. Jeden z miłośników gry zwabiał nieświadomych graczy do labiryntu śmierci, z potężnym przeciwnikiem w środku.

Źródło: Polygon

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze