Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Streamer otrzymał od EA bana na wszystkie gry i usługi wydawcy

Najwyższy wymiar kary?

W listopadzie 2019 roku, Electronic Arts wykluczyło ze wszystkich planowanych zawodów w FIFA 20 Kurta Fenecha, profesjonalnego gracza i streamera. Ze względu na dalsze obraźliwe zachowanie, karę rozszerzono - gracz nie może od teraz korzystać z trybu online we wszystkich grach EA ani dołączać do sieciowych usług wydawcy.

Znany jako Kurt0411 zawodnik od dłuższego czasu prowadził wojnę z Electronic Arts, obraźliwie krytykując firmę, osoby nią zarządzające i sposób prowadzenia biznesu. W trakcie streamu napluł też na logo EA.

„Od [momentu wykluczenia z zawodów FIFA 20 - red.], Kurt nie przestał publikować obraźliwych komentarzy, pogróżek i filmów o pracownikach EA, a do tego namawiał innych, by czynili tak samo” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. „Nie zamierzamy tolerować takiego zachowania”.

Fenech aktywnie krytykuje EA na kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych. Wielokrotnie zarzucał firmie „tyranię” i wprowadzanie w błąd graczy. Nie przebierając w słowach, często wyrażał też zdanie na temat tego, jak wydawca „zepsuł” piłkarską serię, szczególnie w wymiarze esportowym. Kurt0411 skomentował już bana na Twitterze.

„Nigdy nie powiedziałem czegoś, czego nie powinienem (...). Nie chcieli, żebym brał udział w zawodach, bo bali się, że je wygram. Teraz jestem drugim największym streamerem ich gry i boją się, że przejmę ich złote dziecko”.

„Na koniec i tak ich pokonamy, uwierzcie mi. Oni mają pieniądze, ale nas jest mnóstwo. J**ać ich i wszystkich, którzy są po ich stronie”.

Następnie: Xbox One z wyczekiwaną funkcją - wysuwanie płyty przyciskiem na padzie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze