Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz jako rekin ludojad - kwadrans rozgrywki z Maneater

Polowanie na plażowiczów i nie tylko.

Serwis IGN opublikował materiał prezentujący pierwsze piętnaście minut z kampanii fabularnej Maneater - nietypowego symulatora, który pozwoli wcielić się w rekina ludojada.

Wideo przedstawia, jak gracz kierujący morskim drapieżnikiem uczy się najpierw podstaw sterowania, wykonując proste zadania samouczkowe. Później jednak otrzymuje misję zapolowania na wczasowiczów, odpoczywających na pobliskiej plaży.

Głównym orężem rekina są oczywiście zęby, którymi można wgryzać się w ofiary - nie tylko ludzi, ale również innych przedstawicieli podwodnej fauny. Bohater posługuje się także ogonem do atakowania przeciwników i niszczenia przeszkód.

Twórcy twierdzą, że inspirowali się między innymi serią GTA. Zapożyczenia z cyklu Rockstara przejawiają się miedzy innymi w fakcie, że po zabiciu określonej liczby ludzi, tropem drapieżnika podążą wyspecjalizowani łowcy.

Zwiedzimy podwodne lokacje

Gameplay ukazał starcie z trzema grupami wspomnianych myśliwych, wyposażonych w broń palną z laserowymi celownikami. Są o tyle niebezpieczni, że ze swojego wyposażenia mogą skorzystać także pod wodą.

Produkcja opisywana jest jako gra akcji z elementami RPG. W pełnej wersji swobodnie zbadamy wirtualne oceany zlokalizowane wokół Stanów Zjednoczonych i rozwiniemy prowadzonego bohatera.

Maneater zadebiutuje 22 maja na PC, PS4, Xbox One i Switch. Wydanie komputerowe ukaże się wyłącznie w cyfrowym sklepie Epic Games Store.

Następnie: Broomstick League to gra przypominająca Quidditcha ze świata Harry'ego Pottera

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze