Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz Fortnite we łzach - ojciec zniszczył jego komputer w trakcie turnieju

Ocalała tylko karta graficzna.

Gracz Fortnite o pseudonimie „rem” nie dokończył w ubiegły weekend rozgrywek w ramach FNCS. Zmagania niespodziewanie przerwał ojciec zawodnika, który miał zniszczyć jego komputer.

Sprawę nagłośnił na Twitterze niejaki Jake Lucky, szef firmy Full Squad Gaming. Jak wyjaśnia, starszy mężczyzna miał powiedzieć synowi, by ten zbierał się w odwiedziny do członka rodziny. Gdy gracz odmówił - tłumacząc się trwającymi rozgrywkami - tata zrujnował sprzęt.

Z ruiny udało się uratować podobno tylko kartę graficzną - GTX 1080 Ti. Nastolatek miał rzekomo sam zapłacić za wszystkie komponenty. Po publikacji historii w mediach zgłosiły się już firmy zainteresowane przysłaniem nowego komputera.

FNCS to coroczny turniej w Fortnite, organizowany przez samo Epic Games, z milionami dolarów w puli nagród. W ubiegły weekend trwała pierwsza tura kwalifikacji, rozpoczęta w piątek. Do opisywanego wydarzenia miało dojść dzień później, 9 lipca.

Część obserwatorów zaleca ostrożność. „Rema” trudno nazwać profesjonalistą - to raczej anonimowy zawodnik, bez wsparcia żadnej organizacji. Jednocześnie bardzo szybko zdołał przygotować stronę w serwisie GoFundMe, by zbierać pieniądze na nowy komputer.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze