Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracz Diablo Immortal twierdzi, że jest niepokonany. Wydał miliony sztuk złota z WoW na ulepszenia postaci

„Czuję się dosłownie nie do zatrzymania”.

Sprytny fan Diablo Immortal wykorzystał zachomikowaną wirtualną walutę do World of Warcraft, by ulepszyć swojego nekromantę do absurdalnego poziomu. Twierdzi, że w starciach PvP nie spotkał jeszcze ani jednej postaci, której nie unicestwiłby w kilka sekund.

Daymeeuhn - znany w grze jako Naecabon - wykorzystał dość pokrętną drogę konwertowania cyfrowych dóbr Blizzarda, by kupić ulepszenia za walutę wartą 50 tys. dol. Proces wyglądał następująco:

  • Naecabon twierdzi, że uczęszczając konferencje BlizzCon, nazbierał przez lata mnóstwo kart, które Blizzard rozdawał uczestnikom. Zapewniały one loot w World of Warfraft;
  • Dzięki kartom uzyskał 600 milionów sztuk złota w WoW;
  • Za złoto kupił w domu aukcyjnym World of Warcraft tzw. Tokeny WoW, którymi zasilił swoje konto Blizzard. Wartość tokenów wynosiła 50 tys. dolarów;
  • Środków z konta Blizzard można używać w innych grach firmy, więc kupił za nie ulepszenia klejnotów w Diablo Immortal, dzięki którym osiągnął 7000 punktów Rezonowania i odblokował 4 z 5 premii Rezonowania.

Po co jednak cały ten trud? Naecabon nazywa działania „projektem”, a na cel wziął sobie walkę ze streamerami będącymi tzw. „cash whales”. Tak w języku angielskim nazywa się graczy, którzy wydają mnóstwo pieniędzy w grach free-to-play, by być znacznie silniejszymi niż użytkownicy bawiący się za darmo. Wygląda na to, że dosłownie miażdży każdego, kto staje mu na drodze w trybie PvP.

Jako »Wieloryb Nekro« [„whale” to po angielsku właśnie wieloryb - red.] czuję się w tej chwili dosłownie nie do zatrzymania” - napisał na Reddicie. „Nie spotkałem jeszcze żadnego gracza, który w walce 1 na 1 byłby nawet bliski pokonania mnie przy moim obecnym ekwipunku/wyposażeniu. Miażdżę ich w kilka sekund, wieloryba czy nie. Naprawdę nie mogę się doczekać pierwszego spotkania, które sprawi mi jakiś problem”.

Moja postać jest teraz dosłownie potęgą, która z przerażającą skutecznością ośmiesza streamerów takich jak jtisallbusiness (samozwańczy cash whale, który wydał 100 tys. dol. i streamuje na Twitchu)”.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze