Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra przygodowa Dreamfall Chapters będzie rozprowadzana w formie epizodycznej

Twórcy wracają do pierwotnych założeń.

Projektanci z Red Thread Games poinformowali, że Dreamfall Chapters: The Longest Journey będzie rozprowadzane w formie epizodycznej. Pierwszy z pięciu rozdziałów opowieści zadebiutuje jesienią.

Pierwotne plany twórców zakładały odcinkową formę dystrybucji - stąd też słowo „rozdziały” w tytule. W 2012 roku postanowiono jednak, że gra ukaże się jako pełny, ukończony produkt. Dziś zrewidowano te postanowienia.

„Historia okazała się większa i bardziej ambitna, niż zakładały pierwsze szkice. Nie zdążylibyśmy opublikować gry w terminie. Uważnie przyjrzeliśmy się także naszemu budżetowi. Po długiej debacie i rozważeniu różnych opcji zdecydowaliśmy, że wrócimy do formy epizodycznej” - napisali przedstawiciele studia na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Dreamfall Chapters to kontynuacja gier przygodowych The Longest Journey i Dreamfall: The Longest Journey. Gra ukaże się na PC, także w polskiej wersji językowej. Gracze będą mogli wybrać pomiędzy napisami i pełnym dubbingiem. W planach jest także wersja na konsolę Wii U.

Użytkownicy spotkają kilka postaci znanych już z poprzednich odsłon. Powraca Zoë, główna bohaterka poprzedniej gry. Twórcom udało się także zaangażować „niemal wszystkich” aktorów, którzy wcielili się wcześniej w najważniejszych bohaterów.

Produkcja została ufundowana w marcu 2013 roku w serwisie Kickstarter. Twórcom udało się zebrać ponad półtora miliona dolarów.

Komentarze