Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra o pandemii znika ze sklepów w tajemniczych okolicznościach

Twórcy nie mogą podać powodu.

Cyfrowa adaptacja planszowej gry Pandemic została po cichu usunięta ze Steama 6 stycznia, nie jest też dostępna do kupienia w wersji mobilnej. Twórcy twierdzą, że zdecydowali się na ten zaskakujący krok „z powodów, których nie mogą ujawnić”.

Pandemic pozwala wcielić się w specjalistów różnych dziedzin, których zadaniem jest powstrzymanie globalnej pandemii i uratowanie ludzkości. Cyfrowa wersja powstała na bazie planszowej edycji przygotowanej przez firmę Z-Man Games.

Jak zauważa PC Gamer, studio Asmodee nie przygotowało żadnego oficjalnego komunikatu, ale jeden z użytkowników Reddita skontaktował się z pomocą techniczną deweloperów, pytając o szczegóły. Odpowiedź jest dość enigmatyczna.

Przez 4 lata ciężko pracowaliśmy nad Pandemic i wycofanie gry ze sklepów nie było łatwym wyborem. Decyzję podjęliśmy z ciężkim sercem, z wielu powodów, których nie możemy ujawnić” - odpowiedzieli twórcy, informując też produkcja zniknie ze sklepu Xbox 31 stycznia, a z platformy Switch pod koniec lipca.

Co ciekawe, ślad po Pandemic zniknął też z oficjalnej strony Asmodee. Osoby, które kupiły grę wcześniej, mogą ją pobrać na swoje urządzenia. Cyfrowa wersja jest też dostępna na platformie Board Game Arena.

Przypomnijmy, że 6 lutego 2020 roku Pandemic miało być jednym z darmowych tytułów rozdawanych na Epic Games Store, jednak ze względu na koronawirusa, zrezygnowano z prezentu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze