Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra mobilna udaje Wiedźmina. Kolejna podróbka prosto z Chin

Heralt z Riviery.

Furorę w serwisie Reddit zrobiła wczoraj poniższa reklama gry mobilnej. Czyżby Wiedźmin zmierzał na iOS i Androida? Nie, to tylko sprytna reklama Rise of the Kings od chińskiego OneNT.

Dzisiaj opisywaliśmy już jedną „fałszywkę” mającą na celu zwrócenie uwagi. W tym przypadku inne są platformy, lecz wydaje się, że założenia są podobne - przyciągnięcie nieświadomych graczy, którzy klikną w tytuł, przywabieni dobrze znanym wizerunkiem.

„To pewnie Heralt z Riviery” - komentuje jeden z dowcipnych użytkowników. „Zawiera lubianą grę karcianą, Qwert!” - dodaje kto inny. Podobnych pomysłów nie brakuje. Jeden z fanów czeka już na rozszerzenie, zatytułowane „Ślina i sok z winogron”.

Wygląda znajomo?

Ilustracja łączy dobrze znany wizerunek Geralta wyciągającego miecz, w połączeniu z pancerzem w stylu serialu platformy Netflix. Po lewej są też trzy charakterystyczne linie, znane z logo Wiedźmina 3. Wygląda na to, że postać łudząco podobną do wiedźmina można znaleźć już także w samym Rise of the Kings.

Pomimo żarcików, publikacja jednego dnia dwóch wiadomości o mało zaawansowanych podróbkach wydaje się wskazywać, że właściciele platform powinni chyba zadbać o lepszą kontrolę publikowanych treści. Zwłaszcza na urządzeniach mobilnych sytuacja jest prawdziwą plagą, a niektóre pozycje odnoszą nawet spore sukcesy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze