Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra MOBA w świecie Warhammer 40k debiutuje w grudniu w Early Access

Dark Nexus Arena.

Rozeznanie się we wszystkich grach produkowanych na licencji bitewniaka Warhammer 40k może być problemem, dlatego w gąszczu ogłoszeń łatwo przegapić produkcję typu MOBA osadzoną w tym uniwersum.

Tymczasem Warhammer 40,000: Dark Nexus Arena - bo taki tytuł nosi projekt Kandyjczyków z Whitebox Interactive - szykuje się już do wstępnej, zaplanowanej na 9 grudnia premiery w programie Early Access na Steamie.

Tytuł wprowadza pewne zmiany do podstawowych założeń gatunku, spopularyzowanego przez League of Legends czy Dota 2. Akcję obserwujemy z góry, a sedno rozgrywki to nadal rywalizacja dwóch zespołów na symetrycznych mapach, jednak sterowanie będzie przypominać rozwiązania ze strzelanek typu Dead Nation.

Nieco inaczej wyglądać będą też mapy, ponieważ cel to najczęściej przejęcie kontroli nad określonymi punktami, a nie - jak u konkurencji - atakowanie „alejkami” i zniszczenie bazy przeciwnika.

Gracze wcielą się w wojowników reprezentujących Space Marine, Orków, Tau i inne frakcje. W produkcji pojawią się oczywiście charakterystyczne jednostki znane z planszówki.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze