Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra logiczna The Witness zadebiutuje w styczniu na PC i PS4

Wystarczy na ok. 20-25 godzin.

Długo oczekiwana gra logiczna The Witness od twórcy Braid otrzymała w końcu datę debiutu - premiera została ustalona na 26 stycznia przyszłego roku.

Idzie jesień

Platformy docelowe to PlayStation 4 i PC.

Dowiedzieliśmy się także, że przejście produkcji powinno zająć standardowemu graczowi około 20-25 godzin. Ukończenie wszystkich 667 zagadek może potrwać jednak znacznie dłużej - nawet 100 godzin.

W The Witness lądujemy na wielkiej, tajemniczej wyspie. By się z niej wydostać, musimy znaleźć specjalne panele i rozwiązać sporo łamigłówek.

Produkcję zapowiedziano w 2009 roku, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej, gdy twórca - Jonathan Blow - zainteresował się na studiach klasyczną przygodówką Myst.

- To było zanim zostałem profesjonalnym projektantem gier. Dzisiaj, patrząc wstecz na Myst, niektóre rzeczy zrobiłbym inaczej. To właśnie dlatego The Witness jest takie, jakie jest - przyznaje deweloper w rozmowie z serwisem Polygon.

W planach są także konwersje na systemy mobilne oraz na „inne platformy", co zapewne dotyczy Xbox One - po wygaśnięciu okresu wyłączności dla PlayStation 4.

Poniżej najnowszy zwiastun, prezentujący kolorową oprawę graficzną, część zagadek logicznych, eksplorację otwartego świata i kilka różnorodnych lokacji.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze