Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra karciana Gwint otrzyma rozbudowane kampanie fabularne

W liczbie mnogiej.

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, wzorem innych przedstawicieli tego gatunku, zaoferuje pojedynki sieciowe. Za tytuł odpowiada jednak studio CD Projekt Red, który chce uwzględnić w projekcie także element, z którego słynnie - rozbudowaną opowieść.

Jak informuje obecny na targach E3 serwis Ars Technica, samodzielny Gwint zaoferuje kampanie fabularne - w liczbie mnogiej - a nawet otwarty świat do eksploracji.

Zobacz: Gwint beta - wszystko, co warto wiedzieć

Każda z opowieści otrzyma własnych bohaterów i głosy aktorów, z wydarzeniami przedstawianymi za pośrednictwem ręcznie rysowanych plansz, w dwóch wymiarach. W prezentowanych na targach wycinku można było zobaczyć na przykład Geralta, szukającego nowych kart do talii.

Jedna kampania ma wystarczyć nawet na dziesięć godzin zabawy, choć twórcy nadal zapewniają, że „głównym daniem” będą potyczki sieciowe z innymi graczami z całego świata.

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One, jako darmowa produkcja. Zamknięte testy rozpoczną się we wrześniu.

Nie zabraknie możliwości dokupienia kolejnych pakietów kart, ale twórcy chcą też przygotować „nowy” sposób na poszerzenie talii bez płacenia - szczegółów brak.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze