Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra F1 z NFT kończy działalność - tokeny stały się niemal bezwartościowe

Nie przedłużono licencji.

F1 Delta Time ukazało się w 2019 roku na oficjalnej licencji Formuły 1, starając się skorzystać z rosnącego zainteresowania NFT, które były potrzebne do rozgrywki. Teraz gra kończy działalność, więc tokeny stają się bezwartościowe.

Produkcja wyróżniała się „całkowitą” integracją NFT. Wszystkie samochody, opony, hełmy, kombinezony i tak dalej kupowaliśmy na bazie tokenów REVV, wykorzystujących Ethereum. Większość nie była droga, lecz swego czasu głośno było o bolidzie z numerem 111, sprzedanym za niemal 115 tys. dolarów.

Teraz samochód stracił przeznaczenie i zastosowanie, więc trudno spodziewać się by – jak i inne elementy – miał jeszcze jakąkolwiek wartość, nie mówiąc o zbliżeniu się do ceny zakupu.

Wydawca - Aminoca Brands – wyjaśnia, że nie zdołał przedłużyć licencji. Firma obiecuje, że posiadacze NFT zostaną „wynagrodzeni”, choć nie wiadomo, w jaki sposób. Zwroty pieniędzy nie wchodzą oczywiście grę.

Tokeny można przetransferować do innych pozycji firmy, bardzo podobnych w założeniach: MotoGP Ignition oraz Revv Racing. O ile ufamy, że pozostaną na rynku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze