Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra Epic Games uśmiercona przez Fortnite wraca do życia

Paragon trafił do Korei.

Po eksplozji popularności Fortnite, Epic Games wyłączyło serwery gry Paragon, by skupić się na strzelance. Teraz tytuł z 2018 roku powraca za sprawą koreańskiego studia Netmarble.

Jak zauważył serwis PC Gamer, projekt otrzymał tytuł Paragon: The Overprime. Zgodnie z założeniami oryginału, otrzymamy darmową, drużynową grę MOBA z akcją w perspektywie trzeciej osoby.

„Wybierz jednego z bohaterów z wyjątkowymi umiejętnościami, a następnie podbij i przejmij bazę przeciwnika” - czytamy w opisie zamieszczonym na Steamie. „Doświadcz dynamicznej akcji TPP i odkrywaj strategiczną głębię, płynącą z synergii między bohaterami a przedmiotami”.

Gra powinna wkrótce trafić do wczesnego dostępu, choć nie podano jeszcze konkretów. Ostatnie testy zaplanowano na 10-21 listopada, więc można spodziewać się, że premiera nastąpi wkrótce później.

Oryginalny Paragon ukazał się w marcu 2016 roku na PC i PlayStation 4. Początkowo za Early Access należało zapłacić, lecz wkrótce później rozpoczęły się otwarte testy dla wszystkich zainteresowanych. Tytułu nigdy nie dokończono, ponieważ Epic wolał skupić się na Fortnite.

Zaraz po zamknięciu serwerów firma opublikowała za darmo wszystkie modele, mapy, dźwięki i inne przygotowane pliki. Netmarble w znaczącym stopniu korzysta z tych treści, ale nie brakuje także innowacji. Mowa o kolejnym bohaterze, samouczku, nowej mapie i tak dalej.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze