Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gothic Remake - wiadomo, jakie studio zajmie się grą

THQ Nordic utworzyło nowy zespół.
  • Nad Gothic Remake pracuje Alkima Interactive
  • Zespół w ciągu „kilku następnych miesięcy” ujawni nowe informacje o grze
  • Studio szuka kolejnych pracowników

Firma THQ Nordic poinformowała o założeniu nowego studia - hiszpańskiego Alkima Interactive. Pierwszym projektem zespołu jest Gothic Remake.

Odświeżone wydanie uznanej produkcji już powstaje, ale na razie nie ujawniono wielu szczegółów. Obiecano jednak, że deweloperzy „pierwsze efekty” prowadzonych prac zaprezentują w ciągu „kilku następnych miesięcy”.

Oficjalna witryna mającego siedzibę w Barcelonie studia Alkima Interactive potwierdza, że Gothic Remake zmierza na PC i konsole następnej generacji, czyli zapewne PS5 i Xbox Series X/S. Daty premiery nie przedstawiono.

W grudniu 2019 roku udostępniono demo wspomnianej gry, ukazujące główne założenia produkcji, choć wiele elementów nie było jeszcze gotowych. Na podstawie opinii fanów o wczesnej wersji tytułu podjęto decyzję o zrealizowaniu projektu.

Obecnie Alkima Interactive szuka nowych pracowników. Na oficjalnej stronie internetowej studia opublikowano ogłoszenia dla szeregu stanowisk, w tym dla artystów, animatorów, programistów, projektantów oraz testerów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze