Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gothic Remake nadal powstaje. Twórcy pokazują nową wersję pełzacza

Prace trwają „na wszystkich frontach”.

Twórcy Gothic Remake ze studia Alkima Interactive zapewnili, że prace nad projektem nadal trwają. Opublikowali też grafikę, która prezentuje nową wersję pełzacza, czyli jednego ze stworów napotykanego podczas przygody.

We wpisie na Steamie przedstawiciele hiszpańskiego zespołu wyjaśniają, że autorzy odświeżą nie tylko wygląd, ale również zachowanie poszczególnych bestii. Więcej szczegółów przedstawią jednak w późniejszym terminie.

„Jest nam miło poinformować, że prace nad Gothic Remake postępują na wszystkich frontach. W naszym biurze w Barcelonie zgromadziliśmy ekipę składającą się z 35 wyspecjalizowanych deweloperów, współpracujemy także kilkoma podwykonawcami” - tłumaczą.

Pełzacz z Gothic Remake

„Gothic może mieć ponad 20 lat, ale nie można nie doceniać skali tej gry” - dodają. Studio szuka także dodatkowych pracowników, w tym osobę odpowiedzialną za kontakt z fanami, a wśród mile widzianych umiejętności jest posługiwanie się językiem polskim.

THQ Nordic zapowiedziało powstanie remake'u pierwszej części słynnej serii po tym, jak udostępniony w grudniu 2019 roku prototyp cieszył się dużym zainteresowaniem i uzyskał pozytywne opinie od graczy. Projekt zmierza na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze