Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gotham Knights - pierwszy gameplay z nowej gry w świecie Batmana

Batgirl i Robin kontra Mr. Freeze.
  • Gra zaoferuje tryb kooperacji dla dwóch osób
  • Wśród przeciwników będzie Mr. Freeze
  • Tytuł zmierza na PC i konsole

Zapowiedzi Gotham Knights - nowej gry w świecie Batmana - towarzyszyła prezentacja kilkuminutowego fragmentu rozgrywki z wczesnej wersji projektu.

Gameplay ukazuje przygodę z perspektywy Batgirl, czyli jednej z czterech dostępnych w produkcji postaci. Wideo przedstawia misję toczącą się kilkanaście godzin po rozpoczęciu zabawy, gdy odblokowano już szereg umiejętności i gadżetów dla bohaterki.

Podopiecznej towarzyszy Robin - jak wyjaśniają twórcy, grę można ukończyć w pojedynkę lub w dwuosobowej kooperacji. W zaprezentowanym fragmencie obrońcy Gotham ruszają, by powstrzymać Mr. Freeze'a, który manipulując pogodą chce zamrozić miasto.

Każdy z czwórki bohaterów wyróżni się unikalnym zestawem ciosów i umiejętności. Wspomniany Robin używa na przykład satelitów, by teleportować się na krótkie odległości, a Batgirl używa zdolności podobnych do tych, które stosował Mroczny Rycerz.

Walka bazuje na systemie z poprzednich części Batman: Arkham

Pod względem walki tytuł przypomina cykl Batman: Arkham - kluczem jest przeskakiwanie między oponentami i wyprowadzanie szybkich serii uderzeń (ciekawostka: nieprzyjaciela może zranić swojego towarzysza). Niewykluczone jednak, że potyczki będą wyglądać nieco inaczej, gdy przejmiemy kontrolę nad pozostałymi herosami.

Uwagę zwracają też paski zdrowia i liczby nad głowami wrogów, symbolizujące zapewne poziomy doświadczenia, co sugeruje, że elementy RPG odegrają dużą rolę. Gotham Knights zadebiutuje w 2021 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X i Xbox One.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły