Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gotham Knights nie jest fabularnie powiązane z serią Batman: Arkham

Precyzują twórcy.
  • Gra to zupełnie nowa historia w odrębnym uniwersum
  • W Gotham Knights zabraknie Batmana
  • Głównymi bohaterami są towarzysze Mrocznego Rycerza

W momencie zapowiedzi Gotham Knights nie było jasne, czy gra osadzona jest w uniwersum trylogii Batman: Arkham. Twórcy rozwiali wątpliwości, precyzując, że nowa produkcja nie jest związana z poprzednią serią o Mrocznym Rycerzu.

Ze względu na zastosowanie przez deweloperów z WB Games Montreal podobnych projektów postaci głównych bohaterów, niektórzy podejrzewali, że tytuł to kontynuacja uznanego cyklu od studia Rocksteady.

„Gotham Knights to zupełnie nowa historia osadzona w uniwersum Batmana, ale nie jest związana z serią Arkham” - oznajmili jednak autorzy gry w oświadczeniu przesłanym serwisowi ComicBook.

Kontynuacją Batman: Arkham będzie zaś Suicide Squad: Kill the Justice League - projekt deweloperów ze studia Rocksteady. Autorzy obiecują rozwinięcie niektórych wątków z trylogii o Mrocznym Rycerzu.

Wśród dostępnych postaci będzie Robin

Gotham Knights ukaże się w 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X. Gracze pokierują członkami „batrodziny” - Batgirl, Robinem, Nightwingiem i Red Hoodem. W planach tryb kooperacji dla dwóch osób i funkcja zabawy w pojedynkę (z możliwością przełączania między postaciami).

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: ComicBook

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze