Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Google Play Games wkrótce w Europie. Gry z Androida prosto na PC

Oficjalna emulacja.

Google rozwija program umożliwiający uruchamianie produkcji z Androida bezpośrednio na PC. Po testach w Azji, inicjatywa Google Play Games powinna pojawić się wkrótce w Europie i w Japonii.

Pisząc w skrócie, otrzymujemy po prostu oficjalny emulator. Oprogramowanie tego typu zdobywa ostatnio coraz większą popularność - głównie właśnie w Azji - więc amerykańska korporacja chce zapewne odpowiedzieć na tę sytuację, nawet jeśli zakres dostępnych tytułów jest mniejszy i obejmuje katalog wybranych pozycji.

„Google Play Games na PC rozszerza się na kolejne regiony i obejmie więcej gier, cenionych przez miliardy użytkowników na całym świecie. W ciągu najbliższych kilku miesięcy program rozszerzy się na Japonię i kraje w Europie, dodając kilka nowych gier, w tym Garena Free Fire, Ludo King i MapleStory M” - czytamy w opisie na oficjalnym blogu Androida.

Również tworzenie gier mobilnych ze wsparciem dla programu na PC powinno być teraz łatwiejsze, dzięki współpracy na linii Google-Intel. „Choć w pełni zoptymalizowane gry nadal oferują najlepsze wrażenia i kwalifikują się do unikalnego marketingu i promocji międzyplatformowej, oferujemy teraz opcję zgłoszenia aktualnej wersji mobilnej, aby szybciej dotrzeć do graczy” - dodano.

Nie jest obecnie jasne, czy wieści o „Europie” obejmują także Polskę - i w takim terminie. Przewagą Google Play Games w porównaniu z klasycznymi emulatorami jest zapewne bezproblemowe przenoszenie postępów pomiędzy urządzeniami. Obecnie wspieranych jest około sto tytułów.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze