Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gone Home ukaże się 12 stycznia na PlayStation 4 i Xbox One

Powrót po anulowaniu.

Przedstawiciele The Fullbright Company ujawnili, że „przygodówka” Gone Home zadebiutuje 12 stycznia przyszłego roku na PlayStation 4 i Xbox One.

Niezależną produkcję planowano wydać na konsolach jeszcze przed końcem 2014 roku, ale ostatecznie z pomysłu zrezygnowano w wyniku problemów finansowych firmy wydawniczej Majesco.

Teraz deweloperzy wrócili jednak do prac, przenieśli Gone Home z silnika Unity 4 na Unity 5 i przygotowali ponad 90 minut komentarzy.

„Odkąd Gone Home się ukazało, chcieliśmy udostępnić grę osobom, które może nie mają PC, wystarczająco dobrego komputer czy może po prostu chcą pograć w salonie i podzielić się wrażeniami ze znajomymi w zaciszu kanapy” - napisano na oficjalnym blogu.

Tytuł zadebiutował na PC w sierpniu 2013 roku. Gra opowiada historię Katie, która wraca z podróży do rodziny mieszkającej w nowym domu. Zadaniem jest odkrycie tajemnicy posiadłości i znalezienie zaginionej siostry.

„Doskonale zagrana rola Samie, która rozemocjonowanym głosem opowiada o swoich przeżyciach, wywołuje to uśmiech, to znów uczucie smutku, jakbyśmy naprawdę słuchali zwyczajnej nastolatki” - wzruszał się w naszej recenzji Artur.

Poniżej spojrzenie na to, jak ukończyć Gone Home w sto procent w mniej niż 5 minut.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze