Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Godfall wymaga stałego połączenia z siecią, mimo obecności trybu solo

Twórcy potwierdzają.

Godfall, czyli gra akcji, która zmierza na PC i PS5, wymaga stałego połączenia z Internetem, nawet w trybie single-player. Informację - ujawnioną początkowo dzięki sklepie PlayStation - potwierdzili już twórcy projektu ze studia Counterplay Games.

Podobne gry, w których zabawa opiera się częściowo na zbieraniu ekwipunku, również wymagają nieprzerwanego dostępu do sieci. Taki zabieg pozwala deweloperom na przeciwdziałanie oszustwom i wykorzystywaniu błędów gry w celu zdobycia lepszego lootu.

Wygląda na to, że za każdym razem, gdy gracz znajdzie pewien element wyposażenia, Godfall sprawdzi, czy został zdobyty w uczciwy sposób. Oznaczałoby to, że osiągnięcia każdej postaci trafią na serwery online, a użytkownicy nie będą mogli modyfikować zapisów.

Godfall zadebiutuje 12 listopada na PC - tylko w Epic Games Store - i będzie dostępny na PS5 na premierę, czyli 19 listopada na polskim rynku.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze