Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War - Skrzynie Norn: Alfheim

Sarkofagi z cennymi łupami w świecie elfów.

Skrzynie Norn, to specjalny rodzaj sekretów, w których można odnaleźć cenne przedmioty rozwijające postać głównego bohatera. Przykładowo znajdywane w nich Jabłka Idunn pozwalają na zwiększenie maksymalnego poziomu zdrowia głównego bohatera (warunkiem jest otworzenie trzech skrzyń i zdobycie trzech jabłek).

Otwieranie skrzyń Norn jest nieco bardziej skomplikowane niż zwykłych. Każda jest bowiem opieczętowana kilkoma runami. Aby je "wyłączyć" należy odnajdować pieczęcie i niszczyć je lub w nie uderzać (najczęściej rzucając w nie toporem).

Pieczęcie często są poukrywane i trzeba nieco się natrudzić, aby do nich dotrzeć. Po dezaktywowaniu trzech pieczęci uzyskasz dostęp do skrzyni.

Oto bonusy, które można znaleźć w skrzyniach:

 • Jabłka Idunn - odnalezienie trzech zwiększa maksymalny poziom zdrowia Kratosa.
 • Róg krwistego miodu - zdobycie trzech zwiększa maksymalną wartość spartańskiego szału.

Poniżej znajdują się lokacje ze skrzyniami Norn w Alfheimie. W tej krainie można znaleźć 4 takie skrzynie.


Skrzynia #1 (Jabłko Idunn)

Po pokonaniu kilku oddziałów mrocznych elfów w pobliżu cel więziennych będziesz musiał przejść przez most. Na jego końcu, z lewej strony znajduje się skrzynia. Aby ją otworzyć musisz zniszczyć trzy pieczęcie.

 • Pierwsza jest na podwyższeniu po drugiej stronie mostu. Znajduje się za ścianą z prawej strony i dość trudno ją zobaczyć. Rzuć w nią toporem (możesz ułatwić sobie zadanie ładując topór specjalną umiejętnością - lodowym wybuchem). Możesz też skorzystać z mechanizmu, aby zjechać na sam dół, zablokować platformę na dole rzucając w koło z prawej, a potem odwrócić się, podskoczyć do wnęki i przywołać topór, dzięki czemu znajdziesz się w pobliżu pieczęci.
 • Druga pieczęć (1) pojawi się w prawym dolnym narożniku, jeśli dwukrotnie obrócisz mechaniczne koło opuszczające część mostu (rzuć w pieczęć toporem).
 • Trzecia pieczęć pojawi się, jeśli opuścisz część mostu w dół raz i zablokujesz mechanizm rzucając toporem w koło z prawej strony. Po zeskoczeniu na dół obróć się, a pieczęć będzie przed tobą. Wezwij topór i zniszcz ją szybko, kiedy się wychyli.

Skrzynia #2 (Róg krwistego miodu)

Po walce z pradawnym uruchomisz magiczny, niebieski most. Dotrzesz nim do zamkniętych drzwi do świątyni. Skieruj się w lewo i zejdź na dół po schodach, a zobaczysz wejście do lokacji, gdzie znajduje się skrzynia (musisz rzucić w roślinę toporem). Aby otworzyć skrzynię rzuć toporem w trzy pieczęcie:

 • Pierwsza (1) jest naprzeciwko wejścia do tunelu ze skrzynią.
 • Druga (2) jest na lewo od wejścia, nieco na górze.
 • Trzecia (3) znajduje się za skrzynią.

Skrzynia #3 (Róg krwistego miodu)

Po dotarciu do lokacji na szczycie schodów, gdzie musisz otworzyć drzwi przy pomocy runy i misy z piaskiem. Poszukiwana skrzynia znajduje się nag górze z lewej strony. Aby się do niej dostać musisz toporem trafić w trzy pieczęcie. Ustaw się na prawo od skrzyni tak, abyś z jednego miejsca mógł sprawnie rzucać w kolejne pieczęcie.

 • Pierwsza (1) jest oddalona od skrzyni, z jej lewej strony.
 • Druga (2) też jest przy skrzyni, ale bliżej niej.
 • Trzecia (3) jest oddalona z prawej strony (na prawo od schodów).

Skrzynia #4 (Jabłko Idunn)

Skrzynię znajdziesz na lądzie na południowym wschodzie Alfheimu. Po przybyciu na plażę rusz przed siebie. Skorzystaj z mechanizmu otwierającego bramę przed tobą, po czym szybko przeskocz przez małą przepaść i przebiegnij pod bramą, która zaraz się zamknie. Skieruj się teraz w lewo, a po chwili dotrzesz na okrągły placyk ze skrzynią. Teraz rzuć w następujące pieczęcie: • Drugą (1) od lewej.
 • Czwartą (2) od lewej.
 • Tę, która znajduje się nad wejściem do lokacji (3).
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze