Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War - Legendarne skrzynie: Alfheim

Miejsca z cennymi łupami.

Legendarne skrzynie, to jeden z wielu rodzajów sekretów dostępnych w God of War.

Występują stosunkowo rzadko i zawierają cenne elementy, na przykład nowe ataki runiczne, z których może korzystać Kratos.

Ten rodzaj skrzyń jest rozlokowany w różnych miejscach w świecie gry. Zdarza się, że dostęp do niektórych jest utrudniony.

Ich cechą charakterystyczną jest złoty strumień światła, który się z nich wydobywa.

Po znalezieniu legendarnej skrzyni wystarczy do niej podejść i otworzyć ją, jak zwykłą.


Alfheim (Legendarne skrzynie: 5)

Legendarna skrzynia #1 (Nawałnica Njorda)

Tę skrzynię znajdziesz na arenie, gdzie będziesz musiał stoczyć walkę z pierwszym pradawnym, na jakiego trafisz podczas gry. Stoi na lewo od przejścia, prowadzącego do dalszej części etapu.


Legendarna skrzynia #2 (Uderzenie Utgardu)

W miejscu, gdzie musisz rzucić toporem w łańcuch, aby na ziemię spadł niebieski kryształ, co odblokuje dalsze przejście. Skrzynia jest naprzeciwko wejścia.


Legendarna skrzynia #3 (Szpon Thiaziego)

W miejscu, gdzie walczysz z bossem - królem ciemnych elfów (jest to zarazem jedna z początkowych lokacji w Alfheimie). W miejscu z celami z lewej strony. Jedna z cel jest zamknięta i zablokowana przez roślinę. Udaj się do celi z prawej i spójrz w lewo. Przez prześwit zobaczysz skrzynię oraz drugą roślinę. Rzuć topór tak, aby wbił się w ścianę za skrzynią, na prawo od niej. Cofnij się teraz przed zablokowane drzwi (1) i przywołaj topór. Jeśli dobrze nim rzuciłeś, to broń, wracając, zniszczy jednocześnie obydwie rośliny, dzięki czemu uzyskasz dostęp do skrzyni.


Legendarna skrzynia #4 (Amok lodowego giganta)

Po opuszczeniu świątyni, w której pokonałeś władcę ciemnych elfów, przypłyniesz łodzią na brzeg, gdzie wylądujesz na plaży. Skieruj się do tunelu z prawej strony. Jest tu kilka roślin, w tym jedna rosnąca nad przepaścią. Zniszcz ją, a potem szybko przeskocz przez przepaść, zanim się odnowi. Po kilku dalszych krokach dotrzesz do legendarnej skrzyni.


Legendarna skrzynia #5 (Amulet Kvasira)

Na wschodniej plaży. Po dopłynięciu do brzegu rusz przed siebie. Dotrzesz do mechanizmu, przepaści oraz bramy, która znajduje się za nią (opuszczasz ją pokrętłem). Odwróć się w lewo, a zobaczysz jaskinię oraz cztery rośliny. Rzuć topór w górną (1) i ustaw się pod nią tak, aby pozostałe trzy (2-4) mieć przed sobą. Przyzwij topór i szybko rzuć go w rośliny przed tobą. W ten sposób odblokujesz wejście do jaskini (5) z legendarną skrzynią.Aby się do niej dostać podejdź do mechanizmu. Pokręć nim w dół, co spowoduje obracanie się dwóch (1, 2) roślin pod sufitem. Kiedy obrócisz mechanizm do końca przejdź w prawo i kiedy trzy (3) rośliny ustawią się w jednej linii, rzuć w nie toporem. W ten sposób odblokujesz skrzynię.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze