Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War - Kruki Odyna: Midgard (Przedgórze, Góra)

Sprawdź, gdzie znaleźć ptaki wysłane przez Odyna.

Zielone ptaki, które możesz spotkać podczas wędrówki w God of War, to tak zwane kruki Odyna. Są to zwierzęta wysłane przez jednookiego boga, które pełnią rolę szpiegów.

W świecie gry jest ich w sumie 51, a celem bohatera jest ich uśmiercanie. Ponieważ zazwyczaj znajdują się w trudno dostępnych miejscach, dlatego najczęściej zabija się je poprzez rzucenie toporem Kratosa.

Kruki są dość trudne do wypatrzenia, zwłaszcza w miejscach z dużą ilością światła, gdzie zlewają się z otoczeniem. Pewne ułatwienie może stanowić fakt, że ptaki wydają charakterystyczny dźwięk, czyli krakanie. Kiedy je usłyszysz, to zapewne oznacza, że gdzieś w pobliżu znajduje się kruk.

Poniżej przedstawiamy opisy i lokalizacje kruków występujących w dwóch krainach Midgardu: Przedgórzu oraz w Górze.


Midgard: Przedgórze (Liczba kruków: 2)

Kruk #1

W ukrytej komnacie. Po dotarciu do niej kieruj się w stronę głównej sali z walkirią. Zanim przeskoczysz przez małą przepaść odwróć się i spójrz w górę. Ptak będzie pod sufitem.


Kruk #2

Po walce z ogrem przejdziesz przez wielkie wrota. Skieruj się w lewo, gdzie znajduje się drewniana winda prowadząca na plac w pobliże sklepu Sindriego. Na lewo od windy jest wysoka góra, a na jej szczycie kruk.


Midgard: Góra (Liczba kruków: 4)

Kruk #1

Po wejściu do wnętrza góry i przestawieniu wielkiego głazu, odblokujesz drogę na most. Pokonaj tu upiora i zwróć uwagę na drewnianą konstrukcję z lewej. W dziurze w moście, z lewej strony, zobaczysz ptaka siedzącego na jednej z desek.


Kruk #2

Po minięciu sklepu Broka spójrz na przepaść z prawej strony. Lata nad nią następny kruk. Wymierz w niego, poczekaj na dogodny moment i rzuć toporem, kiedy będziesz gotowy.


Kruk #3

W lokacji, gdzie po raz pierwszy przesuwasz wielki wagon. Po uczynieniu tego wejdź po nim na górę, a potem przejdź przez most, który musisz opuścić niszcząc podtrzymujące go liny. Po przejściu na drugą stronę skieruj się w lewo. Na końcu drogi zobaczysz przed sobą jaskinię, a w środku kolejnego kruka.


Kruk #4Znajdziesz go w ukrytej komnacie, w lokacji z walkirią. Jest na podwyższeniu na lewo od wejścia na arenę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze