Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War i Horizon Zero Dawn doczekają się seriali

Projekty realizowane przez Amazon i Netflixa.

Sony Interactive Entertainment nieoczekiwanie ogłosiło, że trwają prace nad serialami opartymi na trzech seriach, które są wydawane na konsolach PlayStation. Adaptacji doczekają się między innymi God of War i Horizon Zero Dawn.

Informacją podzielił się dyrektor generalny japońskiego koncernu podczas niedawnego spotkania z inwestorami. Zbyt wielu szczegółów nie ujawniono, aczkolwiek wiemy, że ekranizacja przygód Kratosa powstaje dla Amazona, a produkcja z Aloy dla Netflixa.

Trzecim rozwijanym aktualnie serialem jest adaptacja wyścigowego cyklu Gran Turismo. Nie wyjawiono jednak żadnych detali na temat ostatniego projektu - tajemnicą jest nawet stacja lub platforma streamingowa, dla której może być przygotowywany.

Daty premiery poszczególnych produkcji nie są znane. Prace najprawdopodobniej znajdują się bowiem na wczesnym etapie.

Szefostwo Sony podkreśliło, że ekranizacje są częścią strategii, której celem jest przeniesienie kilku flagowych dla firmy marek „poza gry. Jako przykłady wskazano wydany kilka miesięcy temu film Uncharted i powstający dla HBO odcinkowy obraz na bazie The Last of Us.

Równolegle trwają prace nad serialem komediowym na podstawie Twisted Metal. Projekt tworzony jest przez należącą do NBC platformę Peacock - data premiery nie jest znana, choć szacuje się, że powinien ukazać się w 2023 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

God of War

PS4, PS2, PC

Horizon Forbbiden West

PS4, PS5

See 1 more

Horizon Zero Dawn

PS4, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze