Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War - blokowanie i parowanie ataków

Jak zatrzymać cios wroga i wyprowadzić kontrę.

Walka w God of War jest wymagająca i nie wystarczy okładać wrogów, by odnieść zwycięstwo. Równie ważna jest defensywa, a w tym wypadku blokowanie i parowanie ciosów. Na tej stronie opisujemy obie te mechaniki i podpowiadamy, kiedy z nich korzystać.

W trakcie starć z przeciwnikami musisz wypatrywać wskaźnika ataków (1) - są to po prostu strzałki, które wskazują na kierunek, z którego nadejdzie cios.

By uniknąć obrażeń możesz zablokować tego typu atak. W tym celu przytrzymaj klawisz Q (L1 w przypadku wersji na PS4 i PS5), by Kratos wyciągnął tarczę (2). Tak długo jak będziesz trzymać ten klawisz to nie dosięgnie cię żaden normalny atak wrogów.

Zwykły blok nie jest jednak najwydajniejszą metodą obrony, gdyż po prostu zatrzymuje ataki - ale nie pozwoli ci wyprowadzić kontry. W tym celu musisz sparować atak. By to zrobić, poczekaj do ostatniej chwili i aktywuj blok tuż przed momentem, w którym cios przeciwnika dosięgnie twojej postaci.

W momencie kontaktu atak zostanie sparowany - co oznaczone jest rozbłyskiem tarczy (3). Po sparowaniu wróg zostanie odrzucony do tyłu i będziesz miał kilka sekund na bezkarne ranienie go. Działa to w przypadku większości wrogów i części bossów w grze i znacząco ułatwia starcia.

Pamiętaj jednak, że nie wszystkie ataki możesz blokować bądź parować. Tyczy się to przede wszystkim ciosów wyprowadzanych przez bossów. Wszelkie wyskoki i ataki z powietrza lub ciosy obszarowe bez problemu przebiją się przez blok, nie będziesz ich też w stanie sparować.

Spis treści: God of War - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze