Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Głuchowski przeprasza fanów za sytuację z Metro Exodus i sklepem Epic

Ma nadzieję, że nie porzucą serii.

Autor powieściowego cyklu Metro - Dmitrij Głuchowski - opublikował na Facebooku nagranie, w którym przeprosił fanów za decyzję o wydaniu Metro Exodus jako tytuł na czasową wyłączność Epic Games Store.

„Bardzo przepraszam osoby, które oczekiwały i chciały, by gra ukazała się na Steamie oraz tych uważających, że zostali wprowadzeni w błąd przez wydawcę. Rozumiem, że firma w pełni sfinansowała twórców projektu, więc ufam w słuszność rozwiązania” - wyjaśnia Głuchowski.

„Wszystkim jest nam przykro, że czujecie się zranieni. Mamy jedynie nadzieję, że nas nie zdradzicie, jako że zawsze pozostajemy wam lojalni, oferując bezkompromisową opowieść oraz jakość wykonania” - dodał pisarz na swoim profilu na Facebooku.

To nie jest pierwszy raz, gdy Głuchowski zabrał głos w sprawie. Pisarz kilka dni temu we wpisie na Instagramie (ostatecznie usuniętym) oznajmił, że „stoi z boku” i patrzy, jak marka jest „zabijana”.

Zobacz: Metro Exodus - premiera i najważniejsze informacje

Decyzja o przeniesieniu gry na Epic Games Store spotkała się ze sprzeciwem graczy, którzy zaczęli masowo wystawiać negatywne oceny poprzednim częściom serii na Steamie. Sytuacji nie poprawiła wypowiedź pracownika studia 4A Games - deweloper stwierdził, że w przypadku bojkotu tytułu, kolejna odsłona nie trafi na komputery.

Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego na PC, PS4 i Xbox One. Ostatecznie strzelanka trafi na platformę firmy Valve, aczkolwiek dopiero rok później.


O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze