Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Główny zespół Bethesdy szuka speca od gier sieciowych

I nie ma to nic wspólnego z TES Online i Falloutem 76.

Ogłoszenie o pracę opublikowane przez Bethesda Game Studios sugeruje, że twórcy Starfield mogą rozważać wprowadzenie komponentu multiplayer do jednej ze swoich nadchodzących produkcji. Najprawdopodobniej nie chodzi też o TES Online ani Fallout 76.

Niecałe dwa tygodnie temu na stronie Bethesdy pojawiło się ogłoszenie, z którego wynika, że główny zespół Bethesda Game Studios z siedzibą w Rockville w stanie Maryland poszukuje kogoś na stanowisko Associate Level Designer. Jest to o tyle ciekawe, że główny zespół z Maryland nie jest bezpośrednio zaangażowany w prace nad żadną z obecnych na rynku gier sieciowych.

Do obowiązków nowego pracownika należałoby między innymi projektowanie poziomów 3D oraz „utrzymanie starszej zawartości”. Co jednak najciekawsze, wśród wymagań pojawia się „głęboka znajomość różnych gier wieloosobowych z otwartym światem”, co jasno daje do zrozumienia, że chodzi o produkcję sieciową lub zawierającą pewnego rodzaju tryb online.

Na pierwszy rzut oka nasuwa się skojarzenie z The Elder Scrolls Online oraz Fallout 76, które są grami sieciowym z krwi i kości, jednak pierwszym wspomnianym tytułem zajmuje się ZeniMax Online Studios, a drugim - Bethesda Austin wspierana przez Double Eleven i Sperasoft. Główny zespół z Rockville odpowiadał dotąd wyłącznie za gry singlowe jak Skyrim czy Fallout 4, więc ciekawi poszukiwanie przez ten własnie oddział osoby z doświadczeniem w rozgrywce sieciowej.

W sieci nie brak spekulacji, że Bethesda może planować wprowadzenie trybu sieciowego do Starfield jakiś czas po premierze, jednak jest to wyjatkowo mało prawdopodobne i prawdę mówiąc - nieco naciągane. Chodzi raczej o którąś z bardziej odsuniętych w czasie produkcji jak The Elder Scrolls 6 lub nawet Fallout 5, a być może i o zupełnie nowy, niezapowiedziany dotąd tytuł. Wstępnie możemy wykluczyć też grę mobilną, ponieważ ogłoszenie dość wyraźnie sugeruje, że chodzi o produkcję większego kalibru.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze