Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gildia dla gejów w World of Warcraft zmuszona do zmiany nazwy

„Jest 2019 rok i mamy prawo do zrzeszania się w społeczności”.

Aktualizacja: GAY BOYS twierdzą, że Blizzard umożliwił przywrócenie pierwotnej nazwy gildii. Dział obsługi klienta twierdzi jednak, że nie jest w stanie powstrzymać graczy, którzy zgłaszają zwrot jako niestosowny, więc automatyczny system może w przyszłości ponownie zablokować nazwę.


Oryginalna wiadomość: Gildia zrzeszająca gejów w World of Warcraft Classic została zmuszona do zmiany nazwy, a założycielowi grupy zawieszono konto. Poszkodowani twierdzą, że zostali poszkodowani, mimo że nie złamali regulaminu.

Gildia nosiła nazwę „GAY BOYS”. W tłumaczeniu to po prostu „chłopcy-geje”, ale wyrażenie można też rozumieć w bardziej obraźliwy sposób, przykładowo „pedałki”. Automatyczny system przypisał grupie tytuł, składający się z losowych znaków: „Guild ZFXPK”.

Blizzard nie ma ostatnio szczęścia

Dział obsługi klienta Blizzarda skontaktował się z GAY BOYS, tłumacząc zmianę nazwy zgłoszeniami od graczy. Użytkownicy twierdzili rzekomo, że zwrot jest niestosowny.

Założyciel gildii ma już zdjętą blokadę konta i może grać w World of Warcraft Classic, ale wygenerowana przez produkcję losowa nazwa pozostała.

W wiadomości wysłanej redakcji Ars Technica, Ahmil Jilani - członek gildii - stwierdził, że wielokrotnie spotykał się z negatywnymi komentarzami i agresją podczas zabawy w World of Warcraft Classic, jednak gracze powinni zaakceptować pierwotną nazwę.

„Osoby, które uważają naszą nazwę za nieodpowiednią, powinni spojrzeć w lustro. Mamy 2019 rok i mamy prawo do zrzeszania się w społeczności” - tłumaczy Jilani.

Co ciekawe, w World of Warcraft istnieje inna gildia GAY BOYS. Grupa tymczasowo zmieniła w 2016 roku nazwę - również z tych samych względów. Wtedy, na forum Blizzarda, pracownik firmy poradził graczom, aby wybrali tytuł, „z którym mogą się identyfikować, ale który jednocześnie nie wywoła reakcji wśród innych”.

Gildia, której niedawno zmieniono nazwę, już zapowiedziała wirtualny marsz protestu w grze.

Źródło: Ars Technica

Następnie: Karty AMD Navi z ray tracingiem już od grudnia?

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze