Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gil Kenan wyreżyseruje adaptację Five Nights at Freddy's

Nominowany do Oscara twórca.

Serwis Deadline donosi, że Gil Kenan stanie za kamerą filmowej adaptacji horrorów Five Nights at Freddy's dla wytwórni Warner Bros. Twórca był w 2006 roku nominowany do Oscara za film animowany „Straszny dom”.

Kto się boi misia

Sam zainteresowany napisze scenariusz, w czym pomoże Tyler Burton Smith, który odpowiadał między innymi za fabułę gry Quantum Break od Remedy Entertainment.

Producentem jest doświadczony Roy Lee („Infiltracja”, „LEGO: Przygoda”). Kenan karierę zaczynał właśnie od „Strasznego domu”, a ostatnio reżyserował remake horroru Poltergeist, przyjęty raczej chłodno przez krytyków.

Pierwsze doniesienia na temat filmowej adaptacji Five Nights at Freddy's pojawiły się w kwietniu, gdy poinformowano, że wytwórnia Warner Bros. pozyskała prawa do licencji tego cyklu, w którym mechaniczne zwierzaki straszą dozorcę w pizzerii.

Seria horrorów przebojem wdarła się na Steam. Wcielamy się w strażnika we wspomnianej pizzerii. Musimy śledzić przerażające zwierzaki za pomocą kamer przemysłowych. W okresie ośmiu miesięcy twórca - Scott Cawthon - wydał trzy odsłony produkcji. Czwarta - podobno ostatnia - ukazała się niespodziewanie w ostatni piątek.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze