Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Giełda nie zawsze jest dobrym pomysłem. Wielki spadek ceny akcji Devolver Digital

Ponad 50% w tydzień.

Po debiucie na giełdzie w Londynie w listopadzie 2021 roku Devolver Digital - popularny wydawca gier niezależnych - radził sobie całkiem dobrze. Wystarczyła tylko jedna zmiana planów, by cena akcji amerykańskiej firmy poszybowała w dół.

W szczytowym momencie - w styczniu - za jedną akcję płacono 218 pensów. Dokładnie tydzień temu kurs wynosił 136 pensów. Firma poinformowała, że zanotowała słabe pierwsze półrocze, tłumacząc się dużą liczbą konkurencyjnych premier oraz „specyficznymi czynnikami” dla poszczególnych tytułów.

Wszystko to sprawiło, że Devolver Digital spodziewa się teraz, że w całym roku wypracuje przychody na poziomie 130 - 140 milionów dolarów. Nadal oznacza to wzrosty i jest zgodne z oczekiwaniami analityków (mówiącymi o 142 mln dol.), lecz cena akcji poszybowała w dół.

Dzisiaj jeden papier wartościowy kosztuje już tylko 60 pensów, więc zasłużona firma wydawnicza w tydzień straciła ponad połowę wartości. Wszystko to mimo faktu, że jednocześnie ujawniono plany na publikację 10-15 tytułów rocznie.

Wśród nadchodzących gier można także wymienić jednen z bardziej oczekiwanych hitów wszech czasów, Return to Monkey Island. Jest też McPixel 3 oraz The Talos Principle 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze