Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost Recon Wildlands - poradnik i najlepsze porady

Opis przejścia, misje fabularne i poboczne, znajdźki i mapy.

Witamy w poradniku do gry Ghost Recon Wildlands. Znajdziecie tutaj opis przejścia wszystkich misji, a także szereg porad związanych z rozwojem postaci, wyposażeniem i poszukiwaniem zasobów.

Ghost Recon Wildlands to nowa produkcja firmy Ubisoft, zrywająca z formułą poprzednich odsłon cyklu Ghost Recon. Tym razem gracze trafiają do ogromnego, otwartego świata i otrzymują niemal pełną swobodę w wykonywaniu misji.

Akcja rozgrywa się w fikcyjnej wersji Boliwii. Kontrolę nad państwem sprawują w praktyce gangi, podlegające potężnemu kartelowi narkotykowemu. Drużyna Duchów, specjalnych komandosów, zostaje wysłana na miejsce, by systematycznie osłabiać i w końcu zniszczyć przestępczą organizację.

Gra jest wielka i oferuje mnóstwo zawartości. Momentami można poczuć się nieco zagubionym, ale właśnie dlatego przygotowaliśmy dla was ten poradnik. Powodzenia i miłej zabawy w Ghost Recon Wildlands!


Wprowadzenie do rozgrywki

Twórcy przygotowali wiele narzędzi, dzięki którym misje wykonywać można na różne sposoby. Możemy zakraść się do bazy wroga i wyeliminować wszystkich po cichu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić szturm z pokładu śmigłowca. Nie zabrakło też różnych zdolności do wyboru, by zawęzić specjalizację postaci.

Wkrótce opis najważniejszych aspektów rozgrywki.


Misje główne

Główny wątek fabularny prowadzi graczy przez szereg zadań, które - tak jak poboczne - umiejscowione są w wielkim, otwartym świecie. Tego typu misje pozwalają poznać historię każdego regionu, przybliżając graczy do opowieści o głównym przeciwniku.

Misje opisujemy według stopnia trudności prowincji.

Region Itacua

Region Ocoro

Region P.N. De Agua Verde

Barvechos

Pucara

Malca

Wkrótce opis kolejnych misji.


Porady ogólne

Ghost Recon Wildlands to duża gra, w której łatwo się zapomnieć, zboczyć ze ścieżki i po prostu eksplorować wielki świat. Nie jest to tytuł przesadnie trudny, ale i tak warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

- Znajdź towarzyszy. Wildlands oferuje możliwość gry w pojedynkę - w takim wypadku są z nami trzej żołnierze, którymi steruje sztuczna inteligencja. Są całkiem pomocni i potrafią skupić na sobie uwagę wrogów, co ułatwia starcia. Prawdziwą przyjemność gra sprawia jednak dopiero wtedy, gdy współpracujemy z innymi, najlepiej ze znajomymi. Wspólne porywanie pojazdów, urządzanie wyścigów i planowanie akcji to esencja tej produkcji.

- Używaj tłumika. Od początku gry większość broni jest wyposażona w tłumik - musisz go tylko zamontować, nie trzeba go w żaden sposób zdobywać czy odblokowywać. Korzystanie z wytłumionej broni może oszczędzić wielu chaotycznych potyczek, gdy po cichu wyeliminujesz kilkunastu wrogów pod rząd, zamiast stawiać na otwartą strzelaninę.

- Zawsze miej przy sobie snajperkę. Najlepszy zestaw to karabin szturmowy i snajperski. Snajperka okazuje się niezwykle pomocna w większości misji. Dzięki niej z daleka i po cichu pozbędziesz się wrogich strzelców wyborowych i strażników, którzy oddalają się od kompanów.

- Lataj. Gdy przechodzisz do nowej prowincji, zawsze rób to drogą powietrzną, pożyczając śmigłowiec lub samolot ze zwiedzonego już regionu. Dzięki temu szybko odsłonisz wszystkie punkty zbiórki w nowej lokacji, więc później będziesz mógł przemieszczać się po prowincji szybko i wygodnie. Pamiętaj, że wątek danego regionu odblokowuje się dopiero, gdy wylądujesz i wyjdziesz z pojazdu.

- Zbieraj zasoby. Podczas eksploracji na minimapie dostrzeżesz niemal w każdym budynku kolorowe ikony, zielone, fioletowe i niebieskie. To oznaczenia beczek, skrzynek i innych pojemników, w których znajdziesz zasoby. Wszystkie używane są do rozwoju postaci i odblokowywania nowych zdolności.

- Ulepsz drona. Na początku przygody warto zainwestować w ulepszenie drona zwiadowczego. Otrzymamy dzięki temu urządzenie o większym zasięgu. Jeżeli grasz w kooperacji, dobrze byłoby, gdyby jeden z Duchów ulepszył sobie drona na tyle, by zawsze zdołał okrążyć cały teren, na którym znajdują się wrogowie. To sprawi, że żadna sytuacja was nie zaskoczy dodatkowymi przeciwnikami pojawiającymi się nagle z drugiego końca bazy.

- Wybierz styl celowania. W opcjach możesz ustalić, czy chcesz, by podczas celowania kamera pozostawała za plecami bohatera. Domyślne ustawienia sprawiają, że celowanie równoznaczne jest z przejściem do perspektywy FPP, co nie każdemu musi odpowiadać - choć oczywiście taka perspektywa sprawi, że będziesz nieco dokładniejszy.

- Pamiętaj o headshotach. Ghost Recon Wildlands to przede wszystkim strzelanka w czystej formie. Jedyny element nawiązujący do gatunku RPG to rozwój postaci. Strzelanie jednak przywodzi na myśl walkę z typowych shooterów. Jest też w miarę realistyczne, co oznacza, że jeden strzał w głowę wroga zazwyczaj oznacza jego śmierć.

- Szybka podróż. W każdym regionie od początku możesz korzystać z szybkiej podróży. Wystarczy, że wybierzesz na mapie jeden z punktów zbiorczych oznaczonych białymi ikonkami domków i przytrzymasz wskazany przycisk. Takie rozwiązanie jest często wygodniejsze niż jechanie autem przez cały region.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Komentarze