Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima - sprzedaż przekroczyła 5 mln egzemplarzy

To nadal lider wśród nowych marek Sony.
 • Ujawniono nowe wyniki sprzedaży Ghost of Tsushima
 • Tytuł jest najszybciej sprzedającą się nową marką od Sony
 • Sony ogłosiło, że Ghost of Tsushima od lipcowej premiery sprzedało się w ponad 5 milionach egzemplarzy.

  Informację ujawnił najpierw dziennikarz serwisu New York Times w artykule poświęconym dzisiejszemu debiutowi PS5 w Stanach Zjednoczonych. Później wieść potwierdził Hermen Hulst, który kieruje studiami należącymi do producenta PlayStation.

  Podkreślono, że Ghost of Tsushima nadal jest najszybciej sprzedającą się nową marką od firmy Sony. Co ważne, w lipcu ogłoszono, że w trzy dni od premiery rozeszło się 2,5 miliona kopii gry - to oznacza, że w kilka miesięcy wspomniany wynik podwojono.

  Biorąc pod uwagę osiągnięty rezultat, niewykluczone, że odpowiedzialne za produkcję studio Sucker Punch przygotuje sequel tytułu. Na trwające prace nad kontynuacją wskazywały niedawne ogłoszenia o pracę, w których poszukiwano osób zainteresowanych kulturą Japonii.

  Ghost of Tsushima dostępne jest na PS4, ale pozycja zadziała - w ramach wstecznej kompatybilności - na PlayStation 5. Na nowej konsoli pozwoli grać w 60 klatkach na sekundę.

  O autorze

  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze