Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima - Duch Yarikawy

Bronimy Yarikawy.

To zadanie w Ghost of Tsushima odblokujesz po zakończeniu misji Tchórz Yarikawy, w której odnalazłeś i zwerbowałeś do obrony miasta łuczników.

W Yarikawie porozmawiaj z Taką, a następnie spotkaj się z Yuną w warowni. To najwyższy budynek w mieście. Przed wejściem stoi Ujimasa, z którym możesz, ale nie musisz, zamienieć słowo. Yuna czeka za tobą na szczycie wieży.

Podczas zakrapianej sake nocnej pogawędki dojdzie do ataku na miasto. Zejdź z wieży i biegnij do głównej bramy. Kiedy się do niej zbliżysz, pojawią się Mongołowie, których musisz zgładzić.

Następnie, gdy uporasz się z pierwszymi najeźdźcami, udaj się do kolejnej bramy (1), gdzie stoczysz kolejne starcie. Gdy obronisz północną bramę, Mongołowie się wycofają, ale nie oznacza to jeszcze sukcesu.

Po zakończeniu scenki przerywnikowej, rozpoczniesz drugi etap zadania w rzece. Wejdź na brzeg i postaraj się omijać wrogów. Jeśli zaalarmujesz przeciwników, licz się z tym, że zaatakuje cię liczna grupa Mongołów, więc nie daj się im zauważyć.

Twoim zdaniem jest wejście na wzniesienie, gdzie znajdują się działa oblężnicze. Odnajdź drogę (2), która prowadzi na wzgórze. Przemknij obok łuczników, a na górze stocz walkę z Mongołami, którzy pilnują maszyn oblężniczych. Zniszcz broń oblężniczą (3A i 3B).

Kiedy ci się to uda, zejdź ze wzgórza po ścianie (4). Znowu znajdziesz się w mongolskim obozie. Tym razem sytuacja jest nieco łatwiejsza, gdyż wrogowie są odwróceni do ciebie plecami. Podejdź do kolejnych przeciwników i zabij ich atakami skrytobójczymi.

Wejdź do miasta przez główną bramę (5), a potem kieruj się na główny dziedziniec, w stronę warowni. Kiedy otworzysz wrota, rozpocznie się walka z bossem - Generałem Temuge.

  • Generał korzysta głównie z jednego rodzaju ataku, czyli czerwonego błysku. Gdy tylko zobaczysz czerwoną kropkę, wykonaj unik na bok, po czym wyprowadź kontrakt. To najlepszy sposób, by pokonać wroga.
  • Uważaj jednak gdy boss wyprowadza atak z czerwonym błyskiem, czasami bowiem atakuje dwukrotnie - wówczas, gdy szybko wyprowadzisz kontratak po pierwszym jego uderzeniu, ten cię zrani. Dlatego zawsze warto poczekać na drugi - ewentualny - atak i dopiero po nim go zaatakować.
  • Uważaj, gdy boss podpali swój miecz. Obrażenia, które wówczas zada Jinowi, są dotkliwsze, a także trwają przez kilka sekund - ze względu na efekt podpalenia. Jeśli otrzymasz tego typu obrażenia, od razu się wylecz.

Po tym jak pokonasz Generała Temuge, uruchom tryb postawy ducha (wciśnij jednocześnie lewą i prawą gałkę pada - L3 + R3) i zabij jednym ciosem wrogów, którzy znajdują się w pobliżu.

Przepędź Mongołów z miasta, walcząc na moście i za nim. Gdy ci się to uda, zadanie zakończy się scenką przerywnikową.

Następnie: Ghost of Tsushima - Duchy przeszłości

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - Tchórz Yarikawy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze