Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GeForce Now i Google Stadia dostępne na konsolach Xbox

Poprzez przeglądarkę.

  • Przeglądarka internetowa na Xbox One i Xbox Series X/S pozwala używać GeForce Now i Google Stadia
  • Dzięki usługom, na konsolach Microsoftu można uruchomić gry z PC

Na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S pojawiła się wczesna wersja nowej odsłony przeglądarki Edge. Okazuje się, że program umożliwia korzystanie z platform streamingowych GeForce Now i Google Stadia.

Aplikacja, która na razie dostępna jest tylko dla testerów w ramach programu Alpha Skip-Ahead, oparta jest na Chromium, czyli silniku wykorzystywanym także w Chrome. To właśnie wspomniane rozwiązanie pozwala używać usług grania w tak zwanej „chmurze”.

GeForce Now umożliwia rozgrywkę w tytuły z PC, a konkretniej pozycje kupione wcześniej na Steamie, Epic Games Store lub GOG - gry są transmitowane przez internet do urządzenia odbiorcy. W teorii można więc na Xbox Series X/S włączyć Death Stranding lub Cyberpunk 2077 z ray tracingiem.

Usługę sprawdził między innymi youtuber o pseudonimie Joe Chip. Internauta zwraca uwagę, że z powodu braku obsługi myszy na konsolach Microsoftu niektóre produkcje - w tym Quake 2 RTX - mogą nie działać poprawnie.

Google Stadia funkcjonuje nieco inaczej: użytkownik uzyskuje dostęp do tytułów, które nabył bezpośrednio na platformie albo otrzymał poprzez opłacanie miesięcznego abonamentu.

Niewykluczone, że wzorem wymienionych usług, na konsolach Xbox zadziała xCoud, gdy wiosną bieżącego roku zadebiutuje wersja przeznaczona dla przeglądarek internetowych.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze