Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears of War doczeka się odświeżonej wersji na Xbox One - raport

Ruszyły testy.

Strzelanka Gears of War doczeka się odświeżenia na konsole Xbox One - wynika z nieoficjalnych informacji.

Zaproszenie do testów

Jako pierwszy o nowej wersji przeboju z X360 poinformował serwis Polygon. Opublikowano zrzut z ekranu, prezentujący jeden z przerywników, tworzonych od podstaw przez studio Plastic Wax.

Dużo bardziej konkretne wieści pojawiły się wkrótce w serwisie Kotaku. Okazuje się, że część posiadaczy Xbox One ze Stanów Zjednoczonych otrzymała już dostęp do testowej wersji gry, zawierającej tryb sieciowy pierwszego Gears of War w wersji Xbox One.

Za prace odpowiada podobno brytyjskie studio Splash Damage - twórcy legendarnego Wolfenstein: Enemy Territory, a ostatnio także Brink i Dirty Bomb.

Nie jest obecnie jasne, czy Microsoft planuje odświeżyć wszystkie części serii Epic Games, czy zatrzyma się na pierwszej odsłonie, która obchodzi w przyszłym roku dziesiąte urodziny.

Producent Xbox One przejął prawa do licencji w 2014 roku, delegując studio Black Tusk do produkcji całkiem nowej odsłony. Pracami kieruje Rod Fergusson, odpowiedzialny za cykl jeszcze w Epic Games.

Screen z odświeżonego przerywnika

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze