Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 - Upadek, cz. 1 (Akt 4, Rozdział 2): obrona miasta, ciężarówka

Finał.

Po zadaniu Wojna domowa musisz szybko się pozbierać. Czas na finał Gears 5. Idź prosto, przedostań się przez gruzy. Potem przysypią cię ruiny, ale z pomocą nadejdzie Cole w mechu. Skieruj się do budynku w prawo.

Idź po przechylonej podłodze pod górę do drzwi na końcu (1). Po wyjściu z budynku pozbieraj broń i idź w prawo.

Musisz pokonać latające stado. Pamiętaj, by unikać szarży. Pojawią się też zwykli piechurzy wroga, więc warto pozbyć się ich szybko w pierwszej kolejności. Po walce idź do końca prosto i w lewo, a dalej przejdź przez czerwony wagon pociągu. Potem przez kolejny wagon i prosto pod gruzami, a spotkasz Marcusa.


Pomoc Marcusowi i jazda ciężarówką

Zanim porozmawiacie, musisz pomóc Fenixowi odeprzeć atak wrogów. Przede wszystkim skup się na skoczkach i uważaj, by nie dać się trafić kolcami z ogonów - chowaj się lub wykonuj unik, gdy świecą się na pomarańczowo (2).

Na miejscu będzie pojawiać się wielu kolejnych wrogów. Stale uzupełniaj amunicję i korzystaj ze zdolności Jacka. Głównie przyda się elektryczna pułapka i wzmocnienie zdrowia. Pamiętaj, by niszczyć drony przeciwników, żeby wyłączać ich tarcze ochronne.

Po walce zacznie się scenka, a po niej znajdziesz się na naczepie ciężarówki. Masz tu zapas amunicji i przez chwilę musisz strzelać do ścigających was wrogów. Za moment wysiądziesz jednak i znowu musisz się bronić przed nacierającymi przeciwnikami. Uważaj przede wszystkim na tych na moście (3), bo niektórzy mają łuki.

Na końcu walki pojawi się Carrion wypluwający z siebie pijawki, ale walczyliśmy już z nim tyle razy, że nie powinien stanowić problemu. Pamiętam tylko, by stale się poruszać, żeby nie być zbyt blisko niego. Zestrzel też wyrzucane z niego pijawki w powietrzu. Po starciu wracaj na ciężarówkę, gdy Fahz ją odblokuje.

Pojedziecie dalej - po drodze możesz strzelać do wrogów, ale jedziecie tak szybko, że nie warto nawet marnować amunicji. Poczekaj aż wysiądziecie i schowaj się za osłoną. Strzelaj do wrogów, a dosłownie po paru sekundach pojawi się Cole, by zająć się wielkim potworem.

Potem znów przejedziesz pojazdem dalej. Gdy wysiądziecie ponownie, szybko chowaj się za jedną z osłon na ulicy i zacznij odpierać atak wrogów - zwróć uwagę na tych na końcu, którzy dysponują wyrzutniami min (4). Uważaj na nich.

Po chwili pojawią się drony, które pomogą wam w walce. Pojawi się polecenie wejścia na mur - wdrap się na górę po drabinie. Idź do działka i przejmij nad nim kontrolę, by strzelać do chmar Roju. Po chwili zacznie się walka z bossem, którego już wcześniej poznaliśmy. To ponownie kraken.

Następnie: Gears 5 - Upadek, cz. 2 (Akt 4, Rozdział 2): Boss, Kraken (druga walka)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Gears 5 - Wojna domowa (Akt 4, Rozdział 1)

O autorze
Komentarze