Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 - Strzał w ciemno (Akt 1, Rozdział 1)

Starzy znajomi i niebezpieczna misja.

Gdy uruchomisz Gears 5 po raz pierwszy i będziesz chciał rozpocząć kampanię, musisz najpierw przejść krótki obóz szkoleniowy. Przypomnisz sobie w nim, jak korzystać z osłon czy walczyć z przeciwnikami. Później, po scence wprowadzającej, przejmiesz kontrolę nad bohaterem.

Musisz iść w lewo, ścieżką pod górę. Zanim jednak to zrobisz, warto udać się do podtopionego złomu obok i zabrać rewolwer Boltok (1), który leży przy kamieniach pod wodą. Ta potężna broń poboczna zabija większość przeciwników jednym strzałem w głowę.

Idąc ścieżką dotrzesz do zrujnowanego wnętrza budynku. Idź prosto po zapadniętej kładce i dalej korytarzem. Dron aktywuje latarkę. Na końcu korytarza zaobserwujesz efektownie rozpadającą się część placówki. Idź dalej prawą stroną przy urwisku.

Gdy przejdziesz kolejnym korytarzem, odpali się tutorial aportowania - możesz wskazywać przedmioty dronowi i wciskać przycisk, by robot przyniósł je tobie. Idź dalej przez budynek po prawej. Kiedy przejdziesz do kolejnego pomieszczenia, z szafkami, skorzystaj z zapasu amunicji pod jednym z luster.

By przejść dalej, przetnij kable. Przytrzymaj w tym celu przycisk przeładowania mając wyposażony Lancer. Nieco dalej poprosisz drona o impuls i podświetli on pierwszych wrogów (2).


Pierwsza walka i droga do silosu

Zajdź pierwszego przeciwnika od tyłu, nie biegnąć. Będziesz mógł wyeliminować go po cichu, choć nie jest to wymagane. I tak musisz potem zająć się pozostałymi - chowaj się za osłoną i celuj w głowy oponentów. Nie stanowią żadnego zagrożenia, o ile korzystasz z osłon.

Po walce zbierz amunicję i jeśli chcesz, wymień broń. Idź dalej, na zewnątrz i podejdź do Kait, która próbuje otworzyć kratę przy wielkim napisie 01 po drugiej stronie. Pomóż jej.

Na dole idźcie ciemnym tunelem, a na końcu - przy wejściu do bardziej oświetlonego pomieszczenia - zaatakuje was kolejny wróg. Bardziej wytrzymały. Celuj w głowę i upewnij się, że wykończysz go (3), gdy padnie na ziemię (by nikt go nie podniósł).

Idź dalej w kierunku ikony celu misji (4), która wyświetli się na ekranie. Grupa wyjdzie nad przepaść i postanowi się rozdzielić. JD i Del pójdą w prawo. Otwórz właz na końcu drogi i zejdźcie na dół. W kanale po chwili zaczną atakować was Młodziki. Są bardzo łatwe do pokonania, ale jest ich dużo - nie daj się otoczyć.

Po walce idź dalej i każ dronowi otworzyć bramę po lewej stronie. Idź dalej, a bohater zacznie zjeżdżać po skarpie. Skręcaj, by unikać przeszkód. Na dole możesz wymienić broń. Później przejdź wąskim otworem dalej, a zobaczysz towarzyszy. Możesz zacząć kolejną walkę od strzału w jedną z beczek (5).

Przyj do przodu prawą stroną pokonując wrogów. Przebij się do kolejnej części otwartej lokacji, a pojawi się większy przeciwnik - wtedy też będziesz mógł wezwać posiłki. Wybierz dowolną z dwóch opcji (6), bo obie są dobre. Pamiętaj, gdy duży potwór wystrzeliwuje mniejsze, latające, musisz je zestrzelić.

Po starciu zbierz amunicję i idź prosto. W pomieszczeniu użyj drona, wskazując mu panel z przyciskiem przez otwór w ścianie (7). Otworzysz w ten sposób drzwi.

W tym wnętrzu jest sporo pomieszczeń, w których znajdziesz amunicję i różne rodzaje broni, więc możesz poświęcić chwilę na eksplorację. Później jednak idź w stronę ikony celu misji (aktywujesz ją Shiftem lub LB na padzie).

Wyjdziecie na odsłonięty teren. Poczekaj aż wróg z wyrzutnią pił znajdzie się obok beczki i zniszcz ją. Następnie wykończ jego i pozostałych przeciwników. Idź na górę i w prawo. Otwórzcie zamknięte drzwi. Przejdź wagonem do końca, a następnie kieruj się w prawo, w stronę kolejnej bitwy w centrum dowodzenia. Pozbądź się wszystkich, zaczynając od wroga z wyrzutnią.


Ręcznie otwórz właz rakiety

Po starciu podejdź do środkowego panelu przy szybie i spróbuj aktywować rakietę. Po scence biegnij po schodach, a następnie pokonaj wszystkich wrogów, by móc w spokoju wysłać drona do panelu (8) i odblokować ścieżkę prowadzącą dalej - uważaj na płomienie wybijające od spodu tam, gdzie nie ma podłogi.

Później droga prowadzi już prosto i schodami na górę. Tam musisz tylko wcisnąć czerwony przycisk niedaleko rakiety i odeprzeć jeszcze trochę Młodzików. Włączy się scenka kończąca pierwszy rozdział. Witamy w Gears 5.

Następnie: Gears 5 - Dyplomacja (Akt 1, Rozdział 2)

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze