Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 - Pustkowa Burza

Zdobywamy ulepszenie nadzwyczajne Jacka.

Wątek Pustkowa Burza to misja dodatkowa, na którą natkniesz się na początku rozdziału 2 w misji Zew natury. Jadąc do celu musisz przejechać obok wykolejonego pociągu (1) i właśnie wtedy bohaterowie zwrócą uwagę, że być może warto zbadać to miejsce.

To właśnie tu rozpoczniesz ten wątek poboczny. Nagroda za jego ukończenie to nadzwyczajne ulepszenie umiejętności Błysk naszego drona. Pozwoli ono zamrażać na chwilę wrogów.


Pustkowa Burza - mapa lokacji

Na mapie oznaczamy wymagane do odwiedzenia miejsca literami A, B i C. Poniżej, opisując konkretne miejsca, w tytułach umieszczamy odpowiednie litery.

Kliknij tutaj, by otworzyć mapę w nowym oknie.

Do lokacji B oraz C można dostać się dopiero po zakończeniu rozdziału 2 w drugim akcie gry.


Tunel kolejowy (A)

Wysiądź przy tunelu i wejdź do środka przez jaskinię po lewej stronie. Wewnątrz skręć od razu w lewo i przejdź na drugą stronę pociągu. Tam, po prawej, na ścianie nieco wyżej, znajduje się karabin gatlinga (2) - poleć Jackowi, by go przyniósł (o ile ulepszyłeś drona tak, że może nosić broń ciężką).

Teraz idź do końca pociągu. Tam czeka na ciebie tylko jeden wróg, ale za to niebezpieczny - wycofaj się, strzelaj w jego brzuch i uważaj na latające pijawki (3), które z siebie wyrzuca. Musisz zestrzelić je, zanim do ciebie dolecą, bo inaczej otrzymasz poważne obrażenia. Po walce zajrzyj do ostatniego wagonu, wyważ drzwi (4) i podnieś dokument.

Ukończyłeś tę lokację. Możesz teraz ruszać dalej.


Stary Derrick (B)

Do tego miejsca dotrzesz jadąc w misji fabularnej do drugiego nadajnika. Zatrzymaj się, wysiadaj i wejdź na teren celu misji przez wrak statku (5).

Część, którą musisz zabrać, jest na wraku po drugiej stronie obszaru (6). Zanim tam pójdziesz, musisz jednak wyeliminować sporą grupę patrolujących teren wrogów. Pojawi się też jeden Strażnik. Pamiętaj o używaniu mocy Jacka, by ułatwić sobie zadanie.

Kiedy podniesiesz część ze schowka, możesz opuścić teren.


Stary Derrick (C)

Ostatni element też znajduje się we wraku Derricka, niedaleko poprzedniego miejsca. Tu jednak radzimy udać się przed zejściem pod lód na końcu rozdziału - po drodze zdobędziesz trochę komponentów i lepszą broń. A czeka cię tu poważne starcie.

Podjedź na miejsce i idź na piechotę do celu wąskim przejściem (7).

Trafisz na jeden wrak, z którego dostrzeżesz kolejny (8). To właśnie na tym drugim jest ostatnia część. Zejdź na lód i przejdź na tamten wrak, ale przygotuj się na długą walkę.

Gdy wejdziesz na górę, Rój nadciągnie z tej strony, z której przyszedłeś. Możesz ostrzeliwać wrogów z tej wygodnej pozycji, ale później pojawią się też skaczące potwory, więc przebywanie na pokładzie wraku może być nieco problematyczne - mało tu miejsca do uciekania przed ostrzałem z ich ogonów.

Po starciu podejdź do żółtych drzwiczek i zabierz ulepszenie. To koniec tego wątku pobocznego.

Następnie: Gears 5 - Zagubieni Outsiderzy

Spis treści: Gears 5 - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze