Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gears 5 - pierwsze oceny i gameplay

Jutro premiera dla posiadaczy edycji Ultimate.

Jutro zadebiutuje Gears 5 w edycji Ultimate, a dostęp do gry uzyskają też abonenci Xbox Game Pass Ultimate. W związku z tym pojawiły się pierwsze recenzje, z których wyłania się obraz produkcji wiernej założeniom cyklu, ale nie pozbawionej innowacji.

Dziennikarze doceniają dodanie plansz o częściowo otwartej strukturze. Duże lokacje, które można dosyć swobodnie eksplorować, odświeżyły nieco formułę kampanii fabularnej, choć niektórzy uważają, że rozwiązanie nie do końca się sprawdza, obniżając ogólne wrażenia.

Recenzenci chwalą jednak fakt, że każdy z bohaterów na polu walki pełnią określoną rolę, co ma szczególne znaczenie podczas zabawy w kooperacji. Podoba im się również system postępów, pogłębiający zmagania wieloosobowe.

Media jednocześnie zwracają uwagę, że mimo wprowadzonych nowości, strzelanka nie odbiega zbytnio od poprzednich odsłon cyklu. Najwięcej czasu spędzimy więc na strzelaniu i chowaniu za osłonami, co nadal jest świetne, ale na dłuższą metę może nużyć.

Przykładowe oceny wybranych mediów:

W międzyczasie nasi koledzy z portugalskiej redakcji Eurogamera opublikowali nagranie prezentujące pierwsze pół godziny z kampanii fabularnej strzelanki. Wideo zarejestrowano na komputerze z wysokimi ustawieniami graficznymi.

Gears 5 zadebiutuje 10 września na PC i Xbox One, ale jutro - 5 września - o godzinie 21:00 czasu polskiego dostęp do tytułu uzyskają nabywcy edycji Ultimate i abonenci usługi Xbox Game Pass Ultimate.

Następnie: Wiedźmin 3 - piękniejsze Touissant w trailerze nowej wersji moda HD Reworked Project

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze