Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gdzie jeszcze można uruchomić Dooma? Na przykład w Notatniku

Wygląda zaskakująco grywalnie.

Programiście udało się uruchomić klasycznego Dooma w aplikacji Notatnik systemu Windows. Projekt skomentował jeden z twórców oryginalnej gry - John Romero.

Za dzieło odpowiada internauta o pseudonimie Samperson. Jak wyjaśnił w opisie filmu, nagranie nie zostało przyspieszone i Doom działa w ok. 60 FPS-ach, sam kod aplikacji Notatnik nie został w żaden sposób zmodyfikowany a tytuł jest w pełni grywalny.

Zabawne przedsięwzięcie zauważył i skomentował również John Romero - jeden ze współzałożycieli studia id Software i współtwórca Dooma. „Niesamowite” - napisał w poście słynny deweloper.

Oczywiście „port” nie jest idealny. Podczas rozgrywki ekran gry zauważalnie migocze, ponieważ edytor tekstu najprawdopodobniej nie nadąża z wprowadzaniem tak dużej liczby znaków 60 razy na sekundę. Do tego całość może być nieczytelna, gdyż czarno-biały obraz wygenerowano całkowicie ze standardowych znaków standardu ASCII. Autor ma niedługo opublikować wersję do pobrania.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze