WWE ’13

WWE '13 - Recenzja

WWE '13 - Recenzja

Tylko dla fanów wrestlingu.

Największą nowością w tegorocznej odsłonie WWE jest Attitude Era. Tryb opowiada historię dwóch konkurujących o popularność federacji wrestlingu - WWF i WCW, i przypomina wysokiej klasy film dokumentalny przeplatany z rozgrywką. Wszystkie walki, w których bierzemy udział odbyły się naprawdę. Twórcy umieścili w grze dużo archiwalnych materiałów wideo, a efekt końcowy podkreśla głos narratora i rozmaite smaczki, odwzorowane już na silniku gry. Charakterystyczne zachowania wrestlerów czy ceremonia wchodzenia na ring wyglądają niemal jak w rzeczywistości. Teoretycznie wszystko jest genialne.

W praktyce to gra dla fanów wrestlingu, którzy zachwycą się rozbudowanym kreatorem w trybie Attitude Era i przymkną oko na nieco surową rozgrywkę.

Gdzieś pomiędzy genialnością a wtopą plasują się komentatorzy walk. W Attitude Era usłyszmy świetne, dopasowane i autentyczne głosy prezenterów, ale pozostałe tryby to już żonglerka kwestiami niemal identycznymi, jak w poprzedniej części gry. Oczywiście jak na licencjonowany produkt przystało - głosów użyczyły znane osobistości, takie jak Tony Chimmel czy Jim Ross.

Czytaj więcej...