Wiedźmin 3: Dziki Gon Wiadomości

Wiedźmin 3 jako LEGO w fanowskim zestawie

Geralt, leszy, bies i Płotka.

Wiedźmin 3 doczekał się fanowskiego zestawu LEGO. Autor przygotował nie tylko figurkę Geralta z Rivii, ale również kilka potworów, znanych są z książek Andrzeja Sapkowskiego oraz gier CD Projekt Red.

Netflix zamówi kolejne sezony serialu Wiedźmin?

Platforma jest zadowolona z produkcji.

Netflix jest bliski zamówienia kilku kolejnych sezonów realizowanego dla platformy serialu „Wiedźmin” - wynika z informacji pozyskanych przez jednego z redaktorów portalu Geeks WorldWide.

Przenośne Smach Z pozwoli grać w GTA 5 i Wiedźmina 3

Mobilny komputer stylizowany na konsolę.

Smach Z to sfinansowany za pomocą serwisów Kickstarter i Indiegogo komputer stylizowany na przenośną konsolę, który pozwoli grać w tytuły dostępne na PC. Producenci opublikowali film prezentujący wczesną wersję gadżetu.

Odpowiedzialna za polską edycję papierowego RPG w uniwersum Wiedźmina firma Copernicus Corporation ujawniła nowe szczegóły na temat projektu. Okazuje się, że uwzględni wydarzenia nie tylko z książek, ale i serii od CD Projekt Red.

Gameplay z moda Pożegnanie Białego Wilka prezentuje wieczór kawalerski Geralta

Grupa odpowiedzialna za Pożegnanie Białego Wilka - modyfikację do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów - opublikowała nagranie prezentujące nowe fragmenty rozgrywki z powstającego projektu.

Gameplay przedstawia jedną czwartą wieczoru kawalerskiego Geralta z Rivii. Twórcy ostrzegają przed „drobnymi” spoilerami, ale podkreślają, że w trakcie zabawy gracze natkną się na znacznie więcej różnych niespodzianek.

Materiał ujawnia, że użytkownicy otrzymają możliwość pokierowania poczynaniami nie tylko Białego Wilka i pokazaną w poprzednim wideo Ciri, ale także trzecią postacią. Z filmu wynika również, że nie zabraknie charakterystycznego dla cyklu humoru.

Czytaj więcej...

CD Projekt warty więcej niż KGHM i PGE

Firma wyceniana jest na 18 miliardów złotych.

Wartość grupy CD Projekt, czyli właściciela studia, które odpowiedzialne jest za serię Wiedźmin oraz powstającą grę Cyberpunk 2077, przekroczyła niedawno 18 miliardów złotych.

Wiedźmin - Novigrad odtworzony w Minecrafcie

Wolne Miasto złożone z bloków.

Fani z grupy Elysium Fire odtworzyli w Minecrafcie pochodzące z wiedźmińskiego uniwersum Wolne Miasto Novigrad, które gracze mogli odwiedzić w trzeciej części cyklu od CD Projekt Red.

Nad Dying Light 2 pracują scenarzyści Wiedźmina 3

Odpowiedzialni za historię Krwawego Barona.

Techlad zaprezentował przed targami E3 Dying Light 2 - sequel parkourowej gry akcji z zombie w roli głównej. Choć wrażenie zrobiła wiadomość o współpracy z Chrisem Avellonem, deweloperzy ujawnili również, że nad grą pracują scenarzyści CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 - fanowski zwiastun z Ciri

Wiedźminka trafi do nowej gry CD Projekt Red?

Na targach E3 pokazano pierwszy od dawna zwiastun Cyberpunk 2077. Internauta o pseudonimie Tolkfan przygotował jednak własną wersję trailera, w którym znane sceny opatrzył wypowiedzią Ciri.

Powstanie kolejna powieść o wiedźminie

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką.

Andrzej Sapkowski poinformował, że obecnie pisze nową powieść w wykreowanym przez siebie wiedźminskim uniwersum, w którym osadzona jest też seria gier od studia CD Projekt Red.

Wiedźmin od Netflixa na bazie sagi? Znamy bohaterów serialu

Aktualizacja: Opisy postaci to tylko zabawa?

Aktualizacja: Opisywani przez producentkę bohaterowie nie muszą ostatecznie znaleźć się w serialu o łowcy potworów. Okazuje się, że po opublikowaniu wpisów dotyczących różnych postaci, Hissrich zadała na Twitterze pytanie: „Kto następny?” z kolejnymi bohaterami do wyboru.

Seria Wiedźmin świętuje 10. urodziny

Opublikowano okolicznościowy materiał wideo z Wiedźmina 3.

Najnowszy materiał wideo przygotowany przez studio CD Projekt powraca do serii Wiedźmin - Geralt wspomina stare, dobre czasy w swojej winnicy w Toussaint.

Filmowy trailer Wiedźmina 3 odtworzony w programie MS Paint

Co robi utalentowany fan Wiedźmina 3, gdy tylko ma kilka chwil wolnego czasu? Oczywiście odtwarza słynny, filmowy trailer produkcji w programie graficznym MS Paint.

Mowa o materiale zatytułowanym „Zabijając potwory”, w którym to Geralt wraz z Vesemirem natykają się na parę rzezimieszków napastujących kobietę.

Oryginalny trailer - przygotowany przez polskie studio Platige Image - wygląda imponująco, ale chyba nie aż tak imponująco, jak wersja MS Paint od niejakiego Kubstoffa.

Czytaj więcej...

A gdyby tak Wiedźmin 3 miał otrzymać trzecie rozszerzenie i przenieść akcję z bajkowego Toussaint do orientalnego Ofiru, gdzie na koniach maluje się paski? Taki pomysł przyszedł do głowy Aleksandrze Tokariuk, która przekuła go w zestaw grafik koncepcyjnych.

W serwisach społecznościowych doszło do interesującej wymiany uprzejmości między rywalami z branży wirtualnej rozrywki. Twórcy Wiedźmina 3: Dziki Gon pogratulowali kolegom z Guerilla Games wydania Horizon Zero Dawn i wysokich ocen, które zdobyła gra.

CD Projekt chce utrudnić ewentualne przejęcie firmy

Przez potencjalnego, dużego inwestora.

CD Projekt, jako spółka akcyjna notowana na warszawskiej giełdzie, jest narażony na próby przejęcia przez inne podmioty. Świetne wyniki finansowe, związane z sukcesem gry Wiedźmin 3, z pewnością zwróciły na polską firmę oczy zagranicznych inwestorów. Studio planuje więc pewne kroki, które mają utrudnić ewentualne przejęcie kontroli w wyniku skupu akcji.

Wraz z premierę PS4 Pro, wiele tytułów dostępnych już na PlayStation 4 otrzyma łatki, które wprowadzą dodatkowe ulepszenia graficzne, wykorzystujące możliwości nowego sprzętu. Wśród tych produkcji zabraknie jednak Wiedźmina 3.

Wiedźmin 3 - Geralt ścigany przez urząd skarbowy

Przed fiskusem nikt nie ucieknie.

Wkrótce po premierze Wiedźmina 3 gracze znaleźli lokację, w której można było w łatwy sposób się wzbogacić, zabijając raz po raz stado krów i sprzedając ich skóry. Całość rozwiązano za sprawą łatki, a krówki doczekały się nawet groteskowego obrońcy.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - premierowy trailer tydzień przed debiutem dodatku

Przedstawiciele CD Projekt RED opublikowali dziś nowy zwiastun dodatku Serca z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Trailer przypomina o premierze zaplanowanej na 13 października.

Materiał zawiera kilka scen, które można uznać za lekkie spoilery.

„Dodatek to, jak można było się spodziewać, nowa porcja świetnej historii z intrygującą atmosferą i ciekawymi inspiracjami” - pisaliśmy po zapoznaniu się z wczesną wersją rozszerzenia.

Czytaj więcej...

CD Projekt nie myśli jeszcze o Wiedźminie 4

Seria „zasługuje na odpoczynek”.

Wiedźmin 3 doczeka się jeszcze dwóch sporych rozszerzeń, ale po ogromnym sukcesie gry naturalnym krokiem dla CD Projektu wydaje się być rozważenie rozpoczęcia prac nad kolejną częścią. Polskie studio ma jednak inne plany.

Ostatnie darmowe DLC do Wiedźmina 3: tryb Nowa Gra Plus

AKTUALIZACJA: Dostępne na Xbox One, PC i PlayStation 4.

Aktualizacja (17.08.2015): Tryb Nowej Gry Plus jest już dostępny do pobrania na Xbox One, z poziomu Xbox Store (9,51 MB), na PlayStation 4 (1,3 MB) oraz na PC: na Steamie lub na GOG Galaxy, po wybraniu panelu z dodatkami w blibliotece apalikacji.

Wiedźmin 3 - aktualizacja 1.07 już dostępna na PC

AKTUALIZACJA: Patch już na wszystkich platformach.

Aktualizacja: Twórcy poinformowali, że łatka jest już dostępna na wszystkich platformach, a więc trafiła także na Xbox One i na PS4, choć w przypadku tej drugiej platformy bywa różnie - deweloperzy informują, że w niektórych regionach aktualizacja nie pojawia się w PS Store.

Kolejny patch do Wiedźmina 3 wprowadzi schowek na przedmioty

Studio CD Projekt Red poinformowało, że „wkrótce” na PC, PlayStation 4 i Xbox One ukaże się „bardzo duża” aktualizacja Wiedźmina 3, wprowadzająca między innymi możliwość przechowywania przedmiotów w specjalnych schowkach.

Opcja umożliwiająca przeniesienie części wyposażenia z ekwipunku to jedna z najczęściej wymienianych przez graczy próśb - stosowne miejsca pojawią się w kilku miejscach na mapie świata.

Inne wprowadzane w aktualizacji zmiany to alternatywna, opcjonalna mechanika poruszania się Geralta - mowa tutaj o tempie reakcji na polecenia graczy.

Czytaj więcej...

Dziś premiera Wiedźmina 3

Trzy lata pracy i półtora miliona zamówień przedpremierowych.

Po ponad trzech latach pracy i półtora miliona zamówień przedpremierowych, Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje oficjalnie na półkach sklepowych na całym świecie.

Gameplay z Wiedźmina 3 na PC: maksymalne i minimalne ustawienia; rozdzielczość 4K

Serwis PC Games Hardware opublikował interesujący materiał z Wiedźmina 3, prezentujący grę w wersji PC, na maksymalnych ustawieniach i w rozdzielczości 4K.

W ten sposób gracze oczekujący na wtorkową premierę mogą ocenić wygląd lokacji z prologu, w różnych warunkach pogodowych i porach dnia. Całość okraszona jest komentarzem dziennikarzy - po niemiecku.

Jak wynika z opisu filmu, do uruchomienia polskiej produkcji w tak wysokiej jakości potrzebny jest równie imponujący komputer - w tym przypadku wyposażony w kartę graficzną Titan X.

Czytaj więcej...

Nowy trailer Wiedźmina 3 - widowiskowa animacja na premierę

CD Projekt nie zwalania tempa promocji Wiedźmina 3, publikując kolejny zwiastun dla tej ambitnej produkcji RPG.

Tym razem nie otrzymujemy jednak nowych scen z rozgrywki, lecz w pełni animowany materiał wideo, prezentujący Geralta wykonującego nietypowe zlecenie.

Nie brakuje wiedźmińskich eliksirów i znaków, potyczki przy świetle księżyca oraz imponujących efektów cząsteczkowych. Nie trzeba obawiać się też spoilerów - trailer ma za zadanie zaprezentować ogólną atmosferę i założenia produkcji.

Czytaj więcej...

Wiedźmin 3 - gameplay z Xbox One

Wiedźmin 3 - gameplay z Xbox One

Obraz skalowany dynamicznie między 900p i 1080p.

Studio CD Projekt opublikowało kolejny materiał z rozgrywki w Wiedźminie 3, tym razem prezentując w akcji wersję Xbox One, która dotychczas traktowana była nieco po macoszemu.

Pierwotnie informowano, że polska produkcja zadziała na sprzęcie Microsoftu w natywnej rozdzielczości 900p, ale teraz dowiedzieliśmy się, że deweloperzy przygotowali system dynamicznego skalowania, podnoszący rozmiar obrazu do 1080p w niektórych scenach.

Sam zwiastun to kolejne sześć minut scen z początkowych etapów rozgrywki. Geralt zwiedza okolicę na koniu, brodzi w wodzie i rozprawia się z kilkoma wilkami. Są nawet osiągnięcia.

Czytaj więcej...

Wiedźmin 3 debiutuje dopiero w następny wtorek - 19 maja - ale dziennikarze z całego świata już od ponad tygodnia mieli okazję testować ambitny projekt CD Projektu. Efektem są pierwsze recenzje, które w skrócie przeglądamy poniżej.

Wiedźmin 3 - gameplay z wersji PS4

Wiedźmin 3 - gameplay z wersji PS4

Ponad pięć minut rozgrywki z konsoli Sony.

Gracze oczekujący na konsolową wersję Wiedźmina 3 muszą uzbroić się w cierpliwość, oczekując materiałów z rozgrywki na sprzęt nowej generacji. Pierwszy krok wykonało Sony, prezentując ponad pięć minut scen z PlayStation 4.

Nowy trailer z polskiej wersji językowej przedstawia Geralta przemierzającego okolicę z prologu na koniu, rozprawiającego się z grupą bandytów w lesie, przejeżdżającego przez urokliwy mostek (bez trolla) czy wysadzającego beczkę (czerwoną).

Posiadacze Xbox One muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Opublikowany ostatnio materiał z wersji na sprzęt Microsoftu szybko okazał się być ujęciami z PC.

Czytaj więcej...

Wiedźmin 3 - nowe screeny

Obrazki z rozgrywki i „pozowane” ilustracje.

CD Projekt ujawnił w ostatnich dniach kilka nowych screenshotów z Wiedźmina 3, oferując między innymi spojrzenie na interfejs podczas rozgrywki.

Nowy trailer Wiedźmina 3 na Xbox One bazuje na rozgrywce z wersji PC

Microsoft przeprosił za opublikowanie mylącego materiału wideo z Wiedźmina 3. Film miał reklamować wersję Xbox One, ale został nagrany w wersji PC.

Gracze szybko dostrzegli, że wideo dostępne jest w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Tymczasem Wiedźmin 3 zadziała na Xbox One w 900p, przy 30 FPS (wartości te wynoszą 1080p i 30 FPS na PlayStation 4).

Producent konsoli zareagował na te doniesienia, wystosowując przeprosiny za wprowadzenie zamieszania.

Czytaj więcej...

Ile czasu spędzimy w Wiedźminie 3?

„Mamy problem z dokładnym określeniem.”

Przedstawiciel CD Projektu poinformował niedawno, że dokładne sprawdzenie każdego kamienia w Wiedźminie 3 może przełożyć się nawet na 200 godzin rozgrywki. Wkrótce potem dowiedzieliśmy się, że najszybsze nawet przejście głównej linii fabularnej to 25 godzin. Ale ile czasu w świecie Geralta spędzi „zwykły” gracz?

Nowy gameplay z Wiedźmina 3

Nowy gameplay z Wiedźmina 3

Śledztwo na szlaku i walka z wywerną.

Deweloperzy z CD Projekt RED opublikowali nowy materiał prezentujący rozgrywkę z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. To nieprezentowane do tej pory sceny.

Wiedźmin rusza w poszukiwaniu zaginionych mieszkańców wioski. Na szlaku używa swoich zmysłów przy przewróconym wozie, by wytropić mężczyzn. Idąc po ich śladach trafia do jaskiń.

Okazuje się, że chłopi schronili się przed niebezpieczną wywerną. Jak na wiedźmina przystało, Geralt postanawia definitywnie rozwiązać kwestię groźnego potwora.

Czytaj więcej...

Wiedźmin 3 - gameplay z wersji PC

Wiedźmin 3 - gameplay z wersji PC

„To nie są nawet najwyższe ustawienia grafiki.”

Na konferencji GDC w San Francisco obecni są także przedstawiciele CD Projektu, prezentując nowe fragmenty rozgrywki z Wiedźmina 3.

Poniżej znaleźć można materiał z wersji PC, pokazany na konferencji Nvidii. Wideo zaczyna się od spojrzenia na imponujące, poranne oświetlenie. Cienie padają na poszczególne źdźbła trawy, a Geralt obserwuje zamek w oddali.

- To nie są nawet najwyższe ustawienia - mówi jeden z deweloperów. - Te zachowujemy na moment, gdy kupicie grę.

Czytaj więcej...

Wiedźmin 3 w 30 FPS na konsolach

Twórcy wyjaśniają, że koncentrują się na przygodzie, a nie grafice.

Wiedźmin 3 zapowiada się na tytuł imponujący pod względem oprawy graficznej, ale - zgodnie z obecnym trendem - na konsolach nowej generacji zadziała w 30 klatkach na sekundę.

Wiedźmin 3 - gameplay z polskim dubbingiem

Wiedźmin 3 - gameplay z polskim dubbingiem

Pół godziny akcji i dialogów.

Studio CD Projekt Red opublikowało pierwsze fragmenty rozgrywki z Wiedźmina 3 z polskim dubbingiem - wcześniej ujawniano jedynie angielską oprawę dźwiękową.

Oczywiście należy uważać na niewielkie spoilery.

Przygotowany materiał wideo składa się z dobrze już znanych ujęć w Novigradzie i okolicach, a pierwsze przekleństwo pada już na początku drugiej minuty nagrania.

Czytaj więcej...

Muzyka w Wiedźminie 3: Odejście Rozenberga, zaangażowanie zespołu Percival

Folk, seriale i poprzednie części serii inspirują kompozytorów ścieżki dźwiękowej do Dzikiego Gonu.

Gene Rozenberg nie kieruje już pracami nad ścieżką dźwiękową Wiedźmina 3. - Po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że choć jego kompozycje były fajne, to nie pasowały swoim klimatem do naszej gry - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Gry-Online.pl Marcin Przybyłowicz, który od dłuższego czasu odpowiada za całokształt oprawy muzycznej w nadchodzącej produkcji warszawskiego CD Projektu.

Wiedźmin 3 - nowy film z rozgrywki

Odwiedziny w Novigradzie.

Serwis IGN miał okazję zobaczyć Wiedźmina 3: Dziki Gon w akcji podczas tegorocznego E3, a efektem jest kilkuminutowy zapis rozgrywki, przedstawiający głównie Geralta zwiedzającego Novigrad.

Wiedźmin 3 - premiera 24 lutego

CD Projekt precyzuje datę debiutu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 24 lutego 2015 roku. CD Projekt potwierdził wcześniej ogłoszoną datę premiery na konferencji w Los Angeles i doprecyzował dzień debiutu.

Nowy gameplay z Wiedźmina 3

Nowy gameplay z Wiedźmina 3

AKTUALIZACJA: Ukryta wiadomość potwierdza obecność Ciri oraz Yennefer.

CD Projekt - w trakcie konferencji w Los Angeles - zaprezentował nowe fragmenty rozgrywki z Wiedźmina 3. Zwiastun został opublikowany z okazji zbliżających się targów E3.

„Kiedyś było ich wielu - teraz zostało kilku. Łowcy, pogromcy brudów świata. Wiedźmini - stworzeni do zabijania.”

Zwiastun zapowiada też zalążek fabularny. Pojawia się Ciri.

Czytaj więcej...

Wiedźmin 3: Dziki Gon bez ekskluzywnej zawartości na konsolach

„Jest to niezgodne z naszymi wartościami.”

W ubiegłym roku Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawił się na konferencji Microsoftu na targach E3. Producent Xbox One zaprezentował wtedy kontrowersyjne pomysły na zabezpieczenia DRM, z czego polskie studio musiało się potem tłumaczyć, ale jedno było pewne - trzecia część serii Wiedźmin dołączyła do światowej czołówki.

Wiedźmin 3 może działać lepiej na PS4

Ale CD Projekt RED zastanawia się, czy gracze zauważą różnicę.

Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projektu przyznał w rozmowie z Eurogamerem, że jest cień czasy, iż trzecia część serii Wiedźmin będzie działała lepiej na PlayStation 4 niż na Xbox One.

Opóźnienie premiery Wiedźmina 3 bez negatywnego wpływu na Cyberpunk 2077

„Wiedźmin 3 został zaplanowany jako większy ciąg wydarzeń biznesowych.”

Ostatnie opóźnienie premiery Wiedźmina 3 sprowokowało fanów do zastanowienia się nad losem innej produkcji CD Projekt Red - Cyberpunk 2077. Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy przyznał jednak, że przełożenie terminu wydania nie wpłynie negatywnie na futurystyczne RPG.

Wiedźmin 3 „absolutnie bez DRM” na PC

Jeśli kupujemy na GOG lub w pudełku.

Marcin Iwiński po raz kolejny zapewnił, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie w żaden sposób ograniczony zabezpieczeniami DRM w przypadku zakupu w sklepie GOG (wersja na Steamie obarczona jest własnymi obostrzeniami).

Dark Horse wyda komiks na licencji Wiedźmina

Premiera 19 marca przyszłego roku.

„Podróżując na skraju Czarnego Lasu na terenie Angren, łowca potworów Geralt spotyka owdowiałego mężczyznę, którego martwa żona nawiedza opuszczoną posiadłość, znaną jako Dom Szkła. Niekończące się pokoje i horror za każdym rogiem spowodują, że Geralt będzie musiał skorzystać z całego arsenału wiedźmińskich umiejętności, by rozwiązać tajemnicę posiadłości i przetrwać.”

Wiedźmin 3: Twórcy o kwestiach technicznych

Za wcześnie na podawanie wymagań sprzętowych.

Serwis DSOGaming przeprowadził obszerny wywiad z dwójką deweloperów z CD Projekt RED. Grzegorz Rdzany i Balazs Torok tłumaczą między innymi dlaczego nie zdecydowano się skorzystać z gotowego silnika.

Film o produkcji nowego trailera Wiedźmina 3

Film o produkcji nowego trailera Wiedźmina 3

Od sesji motion capture do efektu końcowego.

Animator Sebastian Kalemba, który współpracował ze studiem Platige Image przy najnowszym zwiastunie Wiedźmina 3, opublikował w serwisie Vimeo film „zza kulis” produkcji.

Nagranie zaczyna się od prezentacji sesji motion capture, wykonanej w Alvernia Studios. Profesjonalni aktorzy odtworzyli całą scenę walki, którą następnie przeniesiono na komputery. Osobno zarejestrowano także mimikę twarzy bohaterów.

Kalemba pisze o swoich obowiązkach przy projekcie. Reżyser zwiastuna wpadł na kilka pomysłów, których nie nagrano w studiu. Animator musiał więc „ręcznie” wykonać scenę ze zdejmowanym płaszczem, ulepszyć znak Aard, zmienić zachowanie jednej z postaci czy przyśpieszyć ciosy nożem.

Czytaj więcej...

Gry RPG kontra Xbox One

Phil Spencer o liście startowej nowej konsoli i potencjalnych hitach.

Wśród dwudziestu trzech tytułów startowych na Xbox One zabrakło choćby jednego wysokobudżetowego RPG-a.

CD Projekt zarabia w I połowie roku

Dobre wyniki GOG. Strata CDP.pl.

Grupa CD Projekt opublikowała sprawozdanie finansowe za I połowę roku. Polska firma wypracowała 7,7 mln zł zysków, głównie dzięki dużemu zainteresowaniu sklepem GOG.

Nowy zwiastun Wiedźmina 3

Geralt obija rzezimieszków.

W sieci pojawił się nowy zwiastun Wiedźmina 3. Trailer prezentuje Geralta, który nie pozostaje neutralny w obliczy krzywdy bliźniego.

CD Projekt Red opowiada o Red Engine

Silnik powstawał początkowo wyłącznie z myślą o trzeciej części Wiedźmina.

Silnik Red Engine powstawał początkowo wyłącznie z myślą o Wiedźminie 3, ale deweloperzy z CD Projekt Red zdecydowali się skorzystać z możliwości technologii także w drugiej części serii - zdradzili Balazs Torok i Krzysztof Krzyścin.

Deweloperzy z BioWare wypowiedzieli się na temat kolejnej odsłony Dragon Age. Gra opatrzona podtytułem Inquisition, na pewno będzie powiązana z poprzednimi częściami, a nasze decyzje zostaną do niej przeniesione. Twórcy opowiedzieli także m.in. o swoim stosunku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon od polskiego studia CD Projekt RED.

Dodatkowe animacje i lepszy balans rozgrywki w nowym patchu do Wiedźmina 2

Andrzej Kwiatkowski, projektant rozgrywki w CD Projekt Red poświęcił swój wolny czas, by przygotować sporych rozmiarów poprawkę do wydanego w zeszłym roku Wiedźmina 2.

Zobacz także: Wiedźmin 2 - Poradnik do gry

Patch powinien zostać opublikowany jeszcze dzisiaj. Poprawka znacząco usprawni szereg elementów rozgrywki. O 80 procent przyśpieszono reakcje Geralta w walce, wiedźmin będzie mógł także wykonywać bloki podczas poruszania się. Na potrzeby tej zmiany przygotowano nawet kilka nowych animacji.

Czytaj więcej...

Głównym tematem najnowszego wydania brytyjskiego miesięcznika o grach - Edge - jest Wiedźmin 3. CD Projekt „celuje” w 30 klatek na sekundę na konsolach - to w zasadzie jedyna nowa informacja z obszernej zapowiedzi, która podsumowuje znane dotąd doniesienia.

CD Projekt RED ostatecznie rezygnuje z trybu sieciowego w Wiedźminie 3

Zmiany w walce: „Piruety wyglądają dużo fajniej niż turlanie się po ziemi jak beczka”.

Studio CD Projekt RED ostatecznie postanowiło nie umieszczać elementów sieciowych w trzeciej części serii Wiedźmin. „Nie ma miejsca” na takie rozwiązania w „grze koncentrującej się na fabule” - potwierdził Michał Platkow-Gilewski.

Wyniki finansowe CD Projekt za rok 2012, strategia na lata 2013-16

Oprócz Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 możemy oczekiwać jeszcze trzech mniejszych gier.

Spółka CD Projekt S.A., w skład której wchodzi studio produkcyjne CD Projekt RED (seria Wiedźmin, Cyberpunk 2077), światowa platforma cyfrowej dystrybucji GOG.com oraz lokalne CDP.pl wraz z dystrybucją gier, filmów, cyfrowych książek i komiksów, opublikowała wyniki finansowe za rok 2012 oraz przedstawiła aktualizację strategii rynkowej na lata 2013-16.

Cyberpunk 2077 otrzyma tryb multiplayer

Nowe konsole? „Chcemy zaoferować dojrzałe i ambitne produkcje szerszemu gronu odbiorców.”

Wcześniejsze gry CD Projekt Red koncentrowały się na rozgrywce dla pojedynczego gracza. Inaczej będzie w przypadku Cyberpunk 2077 - polskie studio planuje wprowadzenie „elementów multiplayer”.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowe informacje

Około 100 godzin rozgrywki, zmieniony system walki i interfejs dedykowany PC i konsolom.

W dwóch niemieckich magazynach o grach wideo - PC Games i Gamestar - pojawiły się zapowiedzi trzeciej części serii Wiedźmin. Poza wcześniej opublikowanymi informacjami, czasopisma dotarły do kilku nowych faktów.

Reżyser Wiedźmina 3 uważa, że zadania w Skyrim były „generyczne”

Tomaszkiewicz: dzięki naszemu doświadczeniu, Dziki Gon może stać się „idealnym RPG”.

Reżyser trzeciej części serii Wiedźmin, Konrad Tomaszkiewiecz starał się zapamiętać imiona pięciu postaci ze Skyrim, ale mu się nie udało. Według twórcy, fabuła i zadania w najnowszej części serii The Elder Scrolls były „generyczne”, a więc odtwórcze i powtarzalne.

Adam Kiciński dla PAP: sprzedaż serii Wiedźmin osiągnęła 5 mln sztuk

Wiedźmin 3: „ukaże się na PC i na nowe, mocne sprzętowo konsole nowej generacji.”

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED poinformował, że łączna sprzedaż obu części Wiedźmina osiągnęła pułap 5 mln egzemplarzy. Kiciński potwierdził również, że zapowiedziany dziś Wiedźmin 3 ukaże się na konsole nowej generacji. To ostatnia część trylogii, ale seria będzie kontynuowana.

Wiedźmin 3: Dziki Gon oficjalnie zapowiedziany

AKTUALIZACJA: CD Projekt potwierdził, że gra zostanie wydana na PlayStation 4.

Aktualizacja #2 (21.02.2013): CD Projekt RED potwierdził, że Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się na PlayStation 4 w 2014 roku. Gra zostanie wydana w tym samym czasie na wszystkie konsole nowej generacji, więc również na następcę Xboksa 360.

CD Projekt: nasz silnik jest gotowy na następną generację

REDengine 3 zostanie wykorzystany w Cyberpunk 2077 oraz prawdopodobnie w Wiedźminie 3.

CD Projekt RED opisuje możliwości trzeciej wersji silnika graficznego REDengine 3, który zostanie wykorzystany do stworzenia Cyberpunk 2077 oraz, prawdopodobnie, niezapowiedzianego jeszcze Wiedźmina 3. Nowe technologie wyświetlania terenu i oświetlenia „są gotowe na następną generację i pozwolą zatrzeć granicę między przerywnikami filmowymi, opracowanymi na silniku gry a grafiką renderowaną w czasie rzeczywistym”.

Krakowski Sąd Okręgowy poczeka na uzupełnione opinie biegłego, zanim wyda wyrok w sprawie ewentualnego odszkodowania dla CD Projekt RED. Sprawa dotyczy działań fiskusa wobec firmy Optimus, która dwa lata temu połączyła się z polskiem producentem gier.

Wiedźmin 3: oficjalna zapowiedź 5 lutego?

Ukryta wiadomość w zwiastunie Cyberpunk 2077.

Pierwszy zwiastun Cyberpunk 2077 to nie jedyna dzisiejsza informacja od CD Projekt RED. Użytkownik forum NeoGAF dostrzegł w filmie ukrytą wiadomość, według której 5 lutego zostanie zapowiedziana kolejna gra studia - najprawdopodobniej Wiedźmin 3.