Uncharted 4: Kres Złodzieja

Nathan Drake powraca w świetnej formie. Uncharted 4 to ekscytująca podróż po egzotycznych zakątkach świata, w kapitalnej oprawie.

Najważniejsze

Uncharted obchodzi 10. urodziny

Z tej okazji twórcy rozdają szereg darmowych dodatków.

Wczoraj - 19 listopada - seria Uncharted świętowała dziesiątą rocznicę premiery pierwszej odsłony serii, Uncharted: Drake's Fortune (teraz znane także jako Uncharted: Fortuna Drake'a).

Film „Uncharted” ma nowego reżysera

Shawn Levy, twórca „Stażystów” i „Nocy w muzeum”.

Filmowa adaptacja serii Uncharted znalazła nowego reżysera. Kandydatem jest Shawn Levy, odpowiedzialny ostatnio za „Stażystów” czy „Gigantów ze stali”.

Uncharted 4 w 60 klatkach na sekundę wygląda wspaniale. Mieliśmy nadzieję, że zobaczymy tego rodzaju oficjalne demo na PlayStation Meeting. Nie doczekaliśmy się. Nowa konsola Sony - PS4 Pro - powstaje z myślą o wyższych rozdzielczościach, lecz wielu graczy wierzyło, że deweloperzy mogą postawić też na wyższą płynność. Obecnie musimy jednak ograniczyć się do spekulacji „co by było, gdyby” - gdyby zamiast podnosić liczbę pikseli, dołożyć więcej klatek na sekundę.

Darmowa mapa w aktualizacji Uncharted 4

Są także płatne DLC.

Uncharted 4 otrzyma dziś zestaw dodatków DLC, w tym także darmową mapę dla trybu multiplayer wprowadzaną w ramach aktualizacji 1.08. Twórcy przygotowali też szereg zmian i ulepszeń.

ArtykułUncharted 4, Overwatch i ogromne znaczenie detali

Rozdzielczość i efekty to nie wszystko.

Rozmawiając o oprawie graficznej gier często zwraca się uwagę na tekstury, rozdzielczość, jakość oświetlenia czy liczbę klatek na sekundę. Wszystko to jest niezwykle istotne, ale czasem decydujące znaczenie może mieć coś innego - szczegóły.

ArtykułNajciekawsze easter eggi w Uncharted 4

Żarty, nawiązania i smaczki.

Uncharted 4: Kres Złodzieja to ostatni rozdział przygód Nathana Drake'a, słynnego awanturnika, poszukiwacza przygód i skarbów. To także pożegnanie utalentowanych deweloperów studia Naughty Dog z marką, której początki sięgają 2007 roku, gdy debiutowała na PlayStation 3.

ArtykułŚwietny multiplayer w Uncharted 4

Płynne i angażujące zmagania.

Najważniejszym elementem każdej odsłony Uncharted jest niezaprzeczalnie przygoda dla jednego gracza, ale rywalizacja sieciowa nieodłącznie towarzyszy serii od premiery drugiej części. Multiplayer w „czwórce” jest świetny i nie przestaje sprawiać frajdy nawet po wielu godzinach.

Digital FoundryAnaliza techniczna Uncharted 4

Pokaz możliwości, na jaki czekaliśmy.

Miesiące oczekiwań na Uncharted 4 pełne były podekscytowania, spekulacji i rozważań na temat obniżenia jakości grafiki rodem z Watch Dogs. Premiera produkcji pozwala jednak przyznać, że otrzymujemy produkt przekraczający nasze najbardziej optymistyczne oczekiwania. W tej generacji konsol widzieliśmy już kilka imponujących graficznie tytułów, ale studio Naughty Dog idzie krok dalej.

ArtykułPrzygody Nathana Drake'a

Co wydarzyło się w trzech częściach Uncharted.

Przed nami premiera czwartej odsłony Uncharted - jednej z najpopularniejszych serii gier związanych z marką PlayStation. To ostatnia część cyklu produkowana przez deweloperów z Naughty Dog.

Uncharted 4 - Recenzja

RekomendacjaUncharted 4 - Recenzja

Powrót w wielkim stylu.

W Uncharted 4 główny bohater nie jest już tym samym zawadiackim facetem, którego poznaliśmy w poprzednich częściach. Nathan jest znużony pogonią za przygodą i ukrytymi skarbami wielkich piratów. Chce wieść normalne życie u boku swojej partnerki, z dala od świstu kul, wybuchów, morderczych pułapek i innych niebezpieczeństw.

Na szczęście dla nas, życie Nate'a ponownie obraca o 180 stopni, kiedy u progu jego drzwi staje - uznany wiele lat wcześniej za zmarłego - rodzony brat. Szybko tłumaczy powód swego przybycia: chodzi o piracki skarb Henry'ego Avery'ego. Problemem jest jednak czas, ponieważ obiecał działkę ze znaleziska jednemu z przywódców kartelu narkotykowego, który ułatwił mu ucieczkę z więzienia. Gdy bandzior nie dostanie swojej części łupu w wyznaczonym terminie, życie Sama gwałtownie się zakończy.

Zobacz także oficjalną stronę gry Uncharted 4.

Czytaj więcej...

ArtykułGraliśmy w fascynujące Uncharted 4

Kres Złodzieja zapowiada się na najlepszą odsłonę serii.

Żadna odsłona Uncharted nie wprowadzała tylu zmian i takiej świeżości, co część czwarta. Naughty Dog ambitnie rozbudowuje sprawdzoną formułę. Być może nie zachwyci to wszystkich, ale naszym zdaniem deweloperzy obrali słuszną drogę. Efekty są fascynujące.

W weekend otwarte testy beta trybu sieciowego Uncharted 4

Sony potwierdziło, że w najbliższy weekend zorganizuje otwarte testy trybu sieciowego Uncharted 4: Kres Złodzieja, dostępne dla wszystkich zainteresowanych na PS4.

Celem jest właśnie zgromadzenie jak największej liczby graczy, by gruntownie sprawdzić działanie serwerów, kodu sieciowego i systemu tworzenia rozgrywek.

Zobacz także: Uncharted 4 recenzja - podsumowanie najnowszej odsłony oraz ocena gry.

Czytaj więcej...

Posiadacze zestawu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a mogą już sprawdzić tryb sieciowy Uncharted 4, dostępny w wersji beta. Twórcy oferują dwie mapy: wyspa znana z pierwszego pokazu na imprezie Paris Games Week oraz rynek na Madagaskarze, ujawniony na targach E3 w misji fabularnej. Jak obiecywano, rozdzielczość wynosi 1600×900 (w kampanii będzie to 1920×1080), ale postawiono za to na płynność rozgrywki na poziomie 60 klatek na sekundę.

Sony postawiło w tym roku na nieco inne podejście, omijając targi Gamescom, niekorzystnie zbliżone do E3. Zamiast tego firma pojawiła się na Paris Games Week pod koniec października. Konferencja oferowała wszystko, czego można było się spodziewać: informacje na temat ogłoszonych już gier i nowe zapowiedzi, jak Gran Turismo Sport czy Detroit od Quantic Dream.

Popularny tryb wieloosobowy serii Uncharted powraca, ale w nieco zmienionej formie. Po raz pierwszy deweloperzy postawili na 60 klatek na sekundę (w porównaniu z 30 w kampanii), co - bazując na naszych testach na Paris Games Show - nie jest błahostką. Na imprezę przywieziono wersję pre-alpha, ale już teraz widać, że większa płynność robi różnicę w tym trybie, nastawionym przecież na rywalizację, gdzie ważne jest sterowanie i czasy reakcji. Można też założyć, że podwojenie płynności zmieni priorytety pod względem oprawy, zwłaszcza w zestawieniu z przepiękną opowieścią dla jednego gracza. Ale czy to źle?

Beta Uncharted 4 startuje 4 grudnia

Beta Uncharted 4 startuje 4 grudnia

Testy trybu sieciowego dla posiadaczy Kolekcji Drake'a.

Sony ujawniło, że testy trybu sieciowego Uncharted 4 odbędą się w dniach 4-13 grudnia, na PlayStation 4.

Aby przystąpić do zabawy, wymagane będzie posiadanie kopii zestawu Kolekcja Nathana Drake'a oraz aktywny abonament PlayStation Plus.

Nie wiadomo obecnie, co dokładnie znajdzie się w becie trybu sieciowego Uncharted 4, ale Sony zapewnia na oficjalnym blogu, że planuje „wielki pokaz” ze szczegółami.

Czytaj więcej...

Uncharted 4 ukaże się 18 marca

Fabularne DLC jednym z dodatków do specjalnej edycji cyfrowej.

Uncharted 4: Kres Złodzieja zadebiutuje 18 marca - poinformowali przedstawiciele PlayStation na oficjalnym blogu. Gra trafi na PlayStation 4.

Digital FoundryUncharted 4 i ewolucja PS4

Nowa generacja zaczyna się wtedy, gdy Naughty Dog tak zadecyduje?

Pomimo drobnych trudności technicznych, warto było czekać. Sony stylowo zakończyło swoją tegoroczną konferencję E3, prezentując na żywo Uncharted 4 i pokazując, że Naughty Dog coraz lepiej radzi sobie z możliwościami PlayStation 4. W porównaniu do dema z grudniowego PlayStation Experience, gdy deweloper skupił się na przedstawieniu fundamentalnych założeń swojej gry, materiał z E3 służył ukazaniu - za pośrednictwem sekwencji akcji - postępów na płaszczyźnie oprawy graficznej, poczynionych w najnowszej odsłonie przygód Nathana Drake'a. Ale na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy ukazało się kilka imponujących tytułów - czy zatem Uncharted 4 spełnia pokładane w nim oczekiwania?

Uncharted 4 - rozszerzona wersja gameplayu z targów E3

Uncharted 4 - rozszerzona wersja gameplayu z targów E3

14 minut rozgrywki i mały spoiler.

Twórcy Uncharted 4: A Thief's End - studio Naughty Dog - opublikowali rozszerzoną wersję prezentacji gry z targów E3, pokazywaną dotychczas wyłącznie za zamkniętymi drzwiami.

Łącznie otrzymujemy 14 minut rozgrywki. Pierwszą część widzieliśmy podczas konferencji Sony, ale nowy materiał idzie nieco dalej.

Nathan Drake i jego mentor - Sully - starają się dotrzeć do brata tego pierwszego, Sama. Ten jest ścigany przez grupę uzbrojonych rzezimieszków, poszukujących tego samego artefaktu.

Czytaj więcej...

Trudno o bardziej emocjonujący fragment rozgrywki. Demonstracja Uncharted 4: A Thief's End z imprezy PlayStation Experience to rozszerzone spojrzenie na silnik studia Naughty Dog na konsole obecnej generacji, w scenach kontrolowanych przez gracza. Po pierwszej zapowiedzi na E3, w sieci wrzało od spekulacji, jaki poziom oprawy można osiągnąć w czasie rzeczywistym na PS4. 15-minutowe demo pozwala znaleźć odpowiedzi na kilka pytań i pokazać styl rozgrywki, jaka czeka nas w pełnej wersji. Czy materiał wideo dotrzymuje kroku teaserowi z E3? Czy to prawdziwe Uncharted „nowej generacji”, czyli tylko ładniejsza ewolucja istniejącej formuły w 1080p?

Pierwsze fragmenty Uncharted 4

„Spacer” po dżungli.

Sony zaprezentowało pierwsze fragmenty rozgrywki z przygodowej gry akcji Uncharted 4: Thief's End podczas rozpoczętej dzisiaj imprezy PlayStation Experience.