Star Wars Battlefront 2

Sequel pod względem oferowanych atrakcji przewyższa oryginał i pozwala się dobrze bawić - ale przyjemność psuje odpychający system rozwoju.

Spotlight

Najważniejsze

EA nadal „wierzy” w transakcje cyfrowe

Zapewnia dyrektor generalny firmy.

Zaimplementowane w Star Wars Battlefront 2 transakcje cyfrowe wzbudziły wiele kontrowersji. Electronic Arts zapewnia jednak, ze nie zamierza zrezygnować z podobnych rozwiązań, które trafią do kolejnych tytułów koncernu.

Jak wyjaśniał przedstawiciel Electronic Arts wyjaśniał w listopadzie ubiegłego roku, Star Wars Battlefront 2 nie postawiło na dodatki kosmetyczne, by nie naruszać kanonu uniwersum. Twórcy modyfikacji najwyraźniej nie przejmują się podobnymi ograniczeniami.

Star Wars Battlefront 2 - trailer ukazuje planetę z filmu „Ostatni Jedi”

Film „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” debiutuje 14 grudnia - z okazji premiery ósmego epizodu DICE wprowadza do Star Wars Battlefront 2 darmowe dodatki.

Już 13 grudnia wszyscy posiadacze gry otrzymają dostęp do nowej mapy w trybie Galaktycznego Natarcia. To planeta Crait, którą zaprezentowano w jednym z pierwszych trailerów filmu.

Poza tym, jest także dwójka nowych bohaterów - kapitan Phasma oraz Finn. Użytkownicy mogą też wybrać, czy sympatyzują z Ruchem Oporu, czy też z Najwyższym Porządkiem.

Czytaj więcej...

Kontrowersje związane z transakcjami cyfrowymi w Star Wars Battlefront 2 sprawiły, że Electronic Arts zdecydowało się ostatecznie na ich tymczasowe usunięcie, na kilka godzin przed premierą. Część graczy sugeruje, że do podobnych problemów by nie doszło, gdyby twórcy zdecydowali się umieścić w skrzyniach z losową treścią tylko dodatki kosmetyczne, jak CS:GO czy Overwatch.

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 bardzo często pokazuje, co tak naprawdę chcieli stworzyć deweloperzy z DICE, kiedy produkowali poprzednią część - tym razem otrzymujemy bowiem dużo więcej, a pod kilkoma względami jest także lepiej niż ostatnio. Szkoda tylko, że nie obyło się bez paru potknięć.

Na szczęście nawet pewne niedociągnięcia nie są w stanie przesłonić zachwytu, jaki wywołuje oprawa audiowizualna. Kiedy pierwszy raz wskoczymy w przestrzeń powietrzną w trakcie bitwy nad wodami Kamino, jest duża szansa, że na moment oniemiejemy - jest aż tak dobrze. Właśnie ta lokacja najlepiej przypomina, na co stać silnik Frostbite.

Inne mapy nie wyglądają gorzej, a co najważniejsze, są różnorodne. To już nie tylko same powierzchnie planet i otwarte przestrzenie, jak w podstawowej wersji poprzedniego Battlefronta. Mamy korytarze Gwiazdy Śmierci, ulice miasta na Naboo, plażę i fragment lasu na Kashyyyku i inne obszary, nie różniące się wyłącznie wyglądem i detalami, ale oferujące często na tyle inną strukturę ścieżek prowadzących do celów, że wpływają na styl gry.

Czytaj więcej...

Digital Foundry: Star Wars Battlefront 2 na Xbox One X

Nasz przedpremierowy test Xbox One X nie mógł zająć się jedną z kluczowych kwestii: jakie są różnice we wrażeniach w porównaniu z PS4 Pro? Od czasu publikacji tego materiału wydano jednak sporo łatek z dedykowanym wsparciem dla konsoli Microsoftu, co daje lepszy pogląd na sytuację, ale brakowało tytułów bazujących na silniku Frostbite od EA, jedną z najbardziej zaawansowanych technologii na rynku. FIFA 18 może i imponuje, ale to małe wyzwanie - Star Wars Battlefront 2 nadaje się dużo lepiej. Wyniki są całkiem interesujące.

Pod wieloma względami obserwujemy sytuację zbliżoną do Wolfenstein 2 od Bethesdy. W celu zapewnienia 60 klatek na sekundę, silnik id Tech 6 napędzający ten tytuł stawia na wiele podobnych założeń, co Frostbite. W obu grach działa więc dynamiczne skalowanie rozdzielczości: PS4 Pro osiąga maksymalnie 2560 × 1440, podczas gdy Xbox One idzie znacznie dalej, zapewniając nawet 3840 × 2160, czyli pełne 4K. To 2,25 raza więcej pikseli niż na urządzeniu Sony - zaskakując duży wzrost.

Oczywiście, rozdzielczość jest dynamiczna, więc różnica może się zmniejszać. Podział pozostaje jednak spory: identyczne momenty w naszych testach to 1296p i 1440p na PS4 Pro oraz 1800p - 2160p na maszynie Microsoftu. Liczby nie kłamią, lecz w id Tech 6 jest jeszcze temporalne wygładzanie krawędzi, które także pomaga w ukryciu różnic. Metoda zastosowana w silniku Frostbite nie jest tak intensywna jak u Bethesdy, ale nadal sprawnie eliminuje ząbki z brzegów obiektów.

Czytaj więcej...

Star Wars Battlefront 2 - pierwsze recenzje

Moc osłabiona mikrotransakcjami.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Star Wars Battlefront 2. Opinie dziennikarzy sugerują, że głównym problemem produkcji studia DICE są kontrowersyjne transakcje cyfrowe, nawet jeśli kampania i rozgrywka wieloosobowa należą do udanych.

Gameplay z kampanii fabularnej Star Wars Battlefront 2 w nowym materiale

Do sieci trafił film prezentujący pierwsze fragmenty rozgrywki z kampanii fabularnej strzelanki Star Wars Battlefront 2.

W opublikowanym przez serwis Star Wars HQ materiale przedstawiono treści, z którymi niedawno mogli zapoznać się dziennikarze, czyli prolog i dwie misje. Nie pokazano jednak całości, a tylko wybrane ujęcia.

Nagranie rozpoczyna się od sekwencji, w której gracz kontroluje imperialnego drona. Celem jest dotarcie do głównej bohaterki - Iden Versio - przetrzymywanej na okręcie Rebeliantów.

Czytaj więcej...

Nowy trailer Star Wars Battlefront 2 prezentuje kampanię fabularną

Jednym z najważniejszych elementów Star Wars Battlefront 2 będzie w tym roku kampania fabularna, czyli element, którego zabrakło w poprzedniej odsłonie serii od Electronic Arts.

Po obszernej prezentacji trybu sieciowego, nowy zwiastun produkcji koncentruje się właśnie na opowiadanej historii. Jest ucieczka z celi, Gwiazda Śmierci, potyczki w przestrzeni kosmicznej, ujęcia z powierzchni planet i mnóstwo znanych postaci.

Ujęcia zarejestrowano podobno „na silniku”, choć nie zdecydowano się na pokazanie rozgrywki. Obserwujemy tylko przerywniki.

Czytaj więcej...

Graliśmy w kampanię Star Wars Battlefront 2

Półtorej godziny z fabułą.

Od zapowiedzi Star Wars Battlefront 2 można było się spodziewać, że kampania fabularna będzie stanowić raczej dodatek do rozbudowanego trybu sieciowego. Nasze spotkanie z prologiem i pierwszymi misjami podczas pokazu w Monachium zdaje się to potwierdzać - przygoda dla pojedynczego gracza może jednak stanowić przyjemne przeżycie dla miłośników Gwiezdnych Wojen.

Silnik Frostbite rozpoczął generację od Battlefield 4, lecz przez ostatnie cztery lata technologia znacznie się rozwinęła i całkiem możliwe, że Star Wars Battlefront 2 jest najbardziej imponującym przykładem jej zastosowania. Wiele opcji i usprawnień przeniesiono z Battlefield 1, ale ostatnie testy beta pokazały, że oglądamy nie tylko nowe mapy, bronie i postacie, ale także poprawki w sferze oprawy graficznej.

Otwarta beta Star Wars Battlefront 2 przedłużona do środy

Electronic Arts potwierdziło, że otwarte testy beta Star Wars Battlefront 2 na PC, PS4 i Xbox One zostały przedłużone do środy, 11 października.

Według pierwotnych planów dostęp miał zakończyć się wczoraj. Tak się jednak nie stało, a o zmianie planów poinformowano na Twitterze.

Beta rozpoczęła się w piątek, 6 października. Jeżeli zamówiliśmy grę przed premierą (przed 1 października), zabawę mogliśmy zacząć wcześniej - od wtorku, 4 października.

Czytaj więcej...

Mnóstwo akcji w obszernym trailerze Star Wars Battlefront 2

Electronic Arts przygotowało nowy zwiastun strzelanki Star Wars Battlefront 2, prezentując wszystkie najważniejsze elementy produkcji. Jest sporo na temat trybu wieloosobowego oraz krótki rzut oka na kampanię fabularną.

Narratorem jest sam John Boyega, czyli Finn z najnowszych odsłon filmowych „Gwiezdnych wojen”.

Materiał obiecuje większą głębię i system postępów niż w ostatniej odsłonie serii. Poza wspomnianą kampanią fabularną i standardowymi atrakcjami wieloosobowymi nie zabraknie potyczek za sterami statków kosmicznych, w kosmosie i nad powierzchniami planet. Wraca też kooperacja, na konsolach także na podzielonym ekranie.

Czytaj więcej...

Okres przed startem imprezy Gamescom 2017 jest raczej pozbawiony większych „przecieków” i zapowiedzi. Jest tak już od kilku lat, ponieważ atrakcje organizowane są stosunkowo krótko po E3, więc PlayStation niemal kompletnie omija imprezę. Więcej do powiedzenia będzie miał Xbox, ale chyba nie należy spodziewać się większych rewelacji.

Beta Star Wars Battlefront 2 rozpocznie się 6 października

Deweloperzy ze studia DICE poinformowali dziś, że otwarta beta strzelanki Star Wars Battlefront 2 rozpocznie się 6 października. Wszyscy, którzy zamówili grę przed premierą, będą mogli zacząć zabawę dwa dni wcześniej.

Testy potrwają do 9 października, a udział w nich mogą wziąć posiadacze PS4, Xbox One lub PC.

Na potrzeby bety twórcy udostępnią dwa tryby rozgrywki. Pierwszy to bitwa w mieście Theed na planecie Naboo, gdzie droidy Separatystów chcą zdobyć pałac królewski, a oddziały klonów muszą powstrzymać wrogów.

Czytaj więcej...

W porównaniu z poprzednią częścią, Star Wars Battlefront 2 gruntownie modyfikuje system DLC i transakcji cyfrowych. Jedną z nowości będzie wprowadzenie systemu skrzyń z losowym wyposażeniem, czyli rozwiązania znanego z CS:GO, Overwatch i wielu innych gier.

Star Wars Battlefront 2 - obszerny gameplay z trybu sieciowego

Electronic Arts zaoferowało rozszerzone spojrzenie na rozgrywkę w trybie sieciowym Star Wars Battlefront 2, kończąc swoją konferencję na E3 pełną potyczką na mapie Naboo.

Jak powtórzono podczas prezentacji, sequel gry z 2015 roku zaoferuje pewne kluczowe zmiany, jak choćby system klas postaci przypominający raczej cykl Battlefield, ze swobodniejszym wyborem broni i przenoszonego wyposażenia.

Równie ważną nowością była zapowiedź darmowych DLC. Pierwszy „sezon” takich treści uwzględni między innymi postacie Finna i kapitan Phasmy, a także planety Crait i D'Qar. Gracze mają stać się częścią „ciągle rosnącego” świata, co nie wyklucza oczywiście także płatnych dodatków.

Czytaj więcej...

Star Wars Battlefront 2 doczeka się testów beta

Star Wars Battlefront 2 doczeka się testów beta

Dziś wieczorem pokaz rozgrywki.

Electronic Arts ogłosiło, że jesienią odbędą się testy trybu sieciowego Star Wars Battlefront 2. Produkcję sprawdzą posiadacze wszystkich platform docelowych - PC, PS4 i Xbox One.

Dokładnej daty startu bety nie podano, ale osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na grę, mogą liczyć na wcześniejszy dostęp.

To jednak nie wszystko, ponieważ kupując produkcję przed debiutem otrzymamy szereg innych dodatków. Wśród bonusów są elementy nawiązujące do nadchodzącego filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” - stroje Kylo Rena i Rey.

Czytaj więcej...

Star Wars Battlefront 2 - nowa nadzieja

Sequel, który zrobi wszystko lepiej.

Wydany w 2015 roku Star Wars Battlefront dosyć szybko zaczynał nużyć. Oferował trochę za mało zawartości jako gra stawiająca w centrum tryb multiplayer. Na szczęście twórcy nie spoczęli na laurach po sporym sukcesie strzelanki - sequel dostarczy właściwie wszystkiego, czego brakowało w pierwszej części.

Trailer Star Wars Battlefront 2 ujawnia pierwsze detale

W sieci pojawiła się krótka reklama gry Star Wars Battlefront 2, szykowana zapewne na startującą jutro, 13 kwietnia, imprezę Star Wars Celebration.

30-sekundowy materiał wideo okraszono logo PlayStation, z akcją rozpoczynającą się po „Powrocie Jedi”, z grupą pilotów obserwujących wybuch Gwizdy Śmierci. Jedna z kobiet wspomina śmierć Palpatine'a.

Jest też zachęta do pomszczenia imperatora oraz baza Najwyższego Porządku, już z „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”. Wszystko to zdaje się wskazywać na wydarzenia z kampanii fabularnej, w której bohaterką będzie - prawdopodobnie - wspomniana pilotka.

Czytaj więcej...

Sequel Star Wars Battlefront ukaże się jesienią przyszłego roku

Electronic Arts ujawniło wczoraj podczas konferencji z inwestorami, że kolejna odsłona serii Star Wars Battlefront zadebiutuje jesienią przyszłego roku.

Jak przyznał Blake Jorgensen, odpowiedzialny w firmie za finanse, nowa produkcja ukaże się „za rok od teraz”, co sugeruje właśnie przełom października i listopada 2017. To standardowy okres na premiery cyklicznych strzelanek, w gorącym okresie przed świętami.

- Pracujemy bardzo ciężko, by upewnić się, że będzie to bardzo głęboka i angażująca propozycja - dodał menedżer.

Czytaj więcej...