Soulcalibur 6

Przystępna, ale wymagająca. Do tego satysfakcjonująca, obfita w zawartość i potrafiąca sprawić sporo radości - oto właśnie Soulcalibur 6

Najważniejsze

Soulcalibur 6 - Recenzja

Soulcalibur 6 - Recenzja

Seria wraca do formy.

Seria Soulcalibur nie cieszyła się nigdy aż taką popularnością, jak Tekken. Z tego powodu fani obawiali się, że Namco może porzucić cykl po niezbyt ciepło przyjętej części piątej. Na szczęście tak się nie stało, a Soulcalibur 6 pod względem rozgrywki bez dwóch zdań poprzednią odsłonę przewyższa.

Gameplay zaprojektowano świetnie i nie wprowadzono żadnych niepotrzebnych udziwnień czy kontrowersyjnych zmian, natomiast nowości i dodatkowe systemy są dobrze przemyślane - tak, by nie przeszkadzały. Głównym tego typu elementem jest Reversal Edge, czyli odpowiednik gry w papier, nożyce i kamień. Aktywacja takiego zderzenia na arenie następuje w zwolnionym tempie, by każdy miał czas na odpowiednią reakcję.

Podstawy pozostają oczywiście niezmienione. Soulcalibur to nadal bijatyka dosyć wyjątkowa z tej przyczyny, że polegamy przede wszystkim na walce bronią. Znaczenie długich, skomplikowanych serii ciosów jest tu też mniejsze niż w innych grach tego typu, co może zachęcić początkujących. Najważniejsze jest odpowiednie pozycjonowanie wojownika i dobieranie ataków.

Czytaj więcej...

Talim powróci w SoulCalibur 6

Wojownicza kapłanka.

Przedstawiciele Bandai Namco ujawnili kolejną postać z SoulCalibur 6 - to wojowniczka Talim, nieobecna w serii od wielu lat. Ostatnio pojawiła się w części czwartej.

Soulcalibur 6 - premiera 19 października

Przepustka sezonowa na 4 postacie.

Bijatyka Soulcalibur 6 zadebiutuje 19 października na PC, PS4 i Xbox One - poinformowali przedstawiciele Bandai Namco. Ujawniono także, że do sprzedaży trafi season pass, którego nabywcy otrzymają po premierze 4 dodatkowych wojowników.

Wrażenia z pokazu gier Bandai Namco - Soulcalibur 6, Dark Souls Remaster i Code Vein

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie gier Bandai Namco, zorganizowanym przez firmę Cenega. Wydawca udostępnił różnorodne produkcje debiutujące przed końcem roku. Wszystkie trafią na PlayStation 4, Xbox One, a także na PC.

Poniżej opisujemy poszczególne tytuły i przedstawiamy pierwsze wrażenia z rozgrywki. Trzeba jednak podkreślić, że każda z tych gier znajduje się obecnie w stosunkowo wczesnej fazie rozwoju - jest więc jeszcze pole na ewentualne poprawki i ulepszenia.

Zacznijmy od gry najchętniej testowanej chyba przez wszystkich uczestników pokazu. Znana marka powraca po latach w świetnym stylu, wprowadzając serię na platformy obecnej generacji.

Czytaj więcej...

Geralt z Rivii trafi do SoulCalibur 6. Jest pierwszy trailer z wiedźminem

Wiedźmin Geralt z Rivii będzie pierwszą gościnną postacią w bijatyce SoulCalibur 6, która zadebiutuje przed końcem roku na PC, PS4 i Xbox One.

Głosu Białemu Wilkowi udzieli znany z angielskiej wersji językowej Dzikiego Gonu aktor Doug Cockle. W grze znajdzie się też arena w Kaer Morhen, a motyw muzyczny słyszany w tej lokacji to znany z Wiedźmina 3 utwór „Hunt or be Hunted”.

Zwiastun ukazuje nieco fragmentów rozgrywki na samym końcu, a w większości składa się z wyreżyserowanych scen. Materiał pozwala dostrzec, że model postaci odwzorowano z dużą dbałością o szczegóły. Geralt wydaje się niemal żywcem przeniesiony z ostatniej odsłony serii od CD Projektu.

Czytaj więcej...

Powstaje Soulcalibur 6

Bijatyka powraca na PC, PS4 i Xbox One.

Od debiutu ostatniej odsłony minęło pięć lat, lecz Bandai Namco nie zapomina o fanach Soulcalibur - na imprezie The Game Awards zapowiedziano Soulcalibur 6.