The Sims 4

Najciekawszy do tej pory dodatek do The Sims 4, wprowadzający sporo świeżości do tradycyjnej formuły zabawy.

Spotlight

The Sims 4: Wampiry - Recenzja

Nie tylko dla fanów „Zmierzchu”.

Najważniejsze

The Sims 4 wzbogaci się o tryb FPP

Wirtualne życie z innej perspektywy.

Deweloperzy ze studia Maxis poinformowali, że do The Sims 4 w wersji PC zamierzają zaimplementować tryb FPP. Wariant wprowadzi bezpłatna aktualizacja, która zadebiutuje 13 listopada.

The Sims 4: Psy i koty - Recenzja

Najnowszy dodatek do The Sims 4 powinien przypaść do gustu wszystkim fanom popularnej serii oraz miłośnikom domowych zwierząt. Sporo nowości uatrakcyjnia rozgrywkę, zapewniając kolejne godziny dobrej zabawy.

Jak każde większe rozszerzenie, tak i Psy i Koty nie ograniczają się jedynie do dodania kilku przedmiotów i elementów zabudowy. Tym razem na pierwszy plan wysuwają się tytułowe czworonogi, które w końcu mogą urozmaicić życie wirtualnych rodzin.

Jest w czym wybierać, ponieważ przygotowano ponad setkę ras psów i blisko pięćdziesiąt ras kotów. Wśród tej ogromnej różnorodności znajdziemy zarówno jamniki, jak i charty afgańskie, teriery rosyjskie, chińskie Chow-Chowy czy też koty burmijskie oraz amerykańskie. Nie zabrakło nawet możliwości sprowadzenia do domu lisa albo szopa.

Czytaj więcej...

The Sims 4: Być rodzicem - Recenzja

The Sims 4: Być rodzicem - Recenzja

Ciekawe urozmaicenie.

W porównaniu do podstawowej wersji The Sims 4, dodatek Być rodzicem wprowadza umiejętności, które pogłębiają więzy rodzinne i w istotny sposób wpływają na rozwój dzieci Simów od wieku niemowlęcego do nastoletniości. To nieduże, ale interesujące rozszerzenie.

Dzieci są teraz jeszcze bardziej niesforne i krnąbrne. Przykładowy scenariusz: z wizytą wpadają sądziedzi. Spotkanie przebiega w miłej atmosferze przy kawie i ciastkach, ale nagle dziecko wbiega do pokoju, zaczyna hałasować i rozlewać sok na podłogę.

Zanim posprzątamy po maluchu i odprowadzimy go do pokoju, możemy teraz wpłynąć na jego obecne i przyszłe zachowania poprzez udzielenie reprymendy. Takie działania wpłyną na rozwój konkretnych cech dziecka. Pozostawione bez opieki i ingerencji może wyrosnąć na nieodpowiedzialnego człowieka.

Czytaj więcej...

The Sims 4: Wampiry - Recenzja

The Sims 4: Wampiry - Recenzja

Nie tylko dla fanów „Zmierzchu”.

Od premiery podstawowej wersji The Sims 4 minęły już ponad dwa lata. Seria wydaje się być nieśmiertelna, gdyż fani na całym świecie wciąż wspierają twórców, kupując kolejne dodatki. Po trzech dużych rozszerzeniach i pakietach rozgrywki, przyszedł czas na Wampiry.

Swojego wampira możemy stworzyć już w momencie projektowania rodziny. Do naszej dyspozycji zostały oddane przebrania i fryzury stworzone na potrzeby dodatku. Taka postać na pierwszy rzut oka nie różni się wieloma szczegółami od zwyczajnego sima, jednak wystarczy dokładniejsze spojrzenie, aby zauważyć lekko złowieszcze, głęboko osadzone oczy czy nieco bledszy odcień skóry. Krwiopijcę zdradzić może też groteskowy sposób poruszania się.

Tworząc nową rodzinę możemy pokusić się o wymieszanie gatunków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwykły sim z wampirem zaprzyjaźnili się, pokochali, a nawet wzięli ślub i mieli ze sobą dzieci. Istnieje także opcja, w której jedna z postaci wyposażona w kły, przemieni drugą połówkę lub jakiegokolwiek sima.

Czytaj więcej...

The Sims 4: Witaj w pracy - Recenzja

The Sims 4: Witaj w pracy - Recenzja

Koniec z nieróbstwem.

The Sims 4 w końcu doczekało się dodatku, który w naprawdę dużym stopniu rozwija rozgrywkę, oferując tym samym wiele godzin dobrej - choć miejscami nierównej - zabawy.

Do tej pory zawodowe aspekty simów ograniczały się do wyjścia i powrotu z pracy. Oprócz określenia sił wkładanych w obowiązki, nie mieliśmy wpływu na zachowanie postaci. Sytuację zmienia diametralnie dodatek „Witaj w pracy”. Dzięki niemu możemy kierować podopiecznym, gdy zajmują się zarabianiem simoleonów.

Otrzymujemy cztery nowe ścieżki kariery: naukowca, detektywa, lekarza oraz właściciela sklepu. Najbardziej specyficzna jest ta ostatnia. Decydując się na prowadzenie własnej działalności, mamy wpływ na wyposażenie obiektu, elementy wystroju, ceny towarów i zatrudnianie załogi.

Czytaj więcej...

The Sims 4: Ucieczka w plener DLC - Recenzja

The Sims 4: Ucieczka w plener DLC - Recenzja

Wypad z dziurawym namiotem.

Niektórzy wolą spędzać urlop w ciepłych krajach i drogich hotelach, siedząc w basenie i popijając drinka z palemką; inni preferują leśny szałas lub namiot w pobliżu dzikiej natury. Druga opcja jest na pewno wariantem dla bardziej wytrwałych wycieczkowiczów, podobnie jak pierwszy oficjalny dodatek do gry The Sims 4.

Aby odnaleźć chociaż cząstkę radości podczas grania w „Ucieczkę w plener”, trzeba poświęcić dodatkowi sporo czasu. Głównie za sprawą tego, że rozwinięcie i zbadanie nowej umiejętności w postaci zielarstwa może zająć kilka dobrych godzin.

Kolekcjonowanie nowych gatunków toksycznych lub bezpiecznych roślin oraz owadów pozwoli tworzyć naszym Simom mikstury różnego typu, które później wykorzystamy w codziennym życiu lub w ramach interakcji z innymi Simami.

Czytaj więcej...

VideoThe Sims 4 - Video Recenzja

Co w simsach piszczy?

Najnowsza odsłona serii Sims budzi emocje. Dla jednych to gra z wyciętą zawartością, którą poznamy później w postaci dodatków DLC. Inni docenią produkt już w postaci, która trafiła do sklepów. Więcej informacji o grze w tekstowej recenzji Sims 4.

The Sims 4 - Recenzja

The Sims 4 - Recenzja

Najlepsza część popularnej serii.

Simsy pokochały miliony ludzi na całym świecie. Spotkanie z czwartą częścią również okazuje się miłością od pierwszego uruchomienia gry.

Na początku w oczy rzuca się nacisk na kolorową i komiksową stylistykę. Słodkość wręcz wylewa się z ekranu praktycznie w każdym momencie zabawy. Decyzja o skierowaniu się w stronę przerysowanych postaci i prostych, lecz nie prostackich projektów graficznych przedmiotów czy domów, jest dla serii strzałem w dziesiątkę. Widać to przede wszystkim w zachowaniu i animacjach wirtualnych ludzików.

Kierowane przez gracza simy nawet w chwilach słabości przywodzą na twarz uśmiech. Twórcy dużą uwagę poświęcili całkowicie nowym animacjom poruszania się i rozbudowanej mimice twarzy. Obserwowanie przy dużym powiększeniu rozmawiających simów jeszcze nigdy nie było tak pasjonujące i zabawne - zwłaszcza że do dyspozycji oddano jeszcze więcej różnych opcji dialogowych.

Czytaj więcej...

Sims 4 - Kody, Tipsy

Dodatkowa kasa, darmowe domki i nieśmiertelne simy.

Simsy 4 to wspaniała zabawa na długie godziny, ale czasami przychodzi taki moment, że chcielibyśmy zaszaleć i troszkę namieszać w świecie gry.

The Sims 4 nie obejmie wszystkich funkcji z poprzedniej części serii. Zabraknie choćby możliwości budowania basenów, ale twórcy zadbali o uwzględnienie innego ważnego elementu - wsparcia dla tworzonych przez graczy modyfikacji.

Nowy trailer The Sims 4 jest pełen emocji

Electronic Arts opublikowało nowy zwiastun The Sims 4, prezentujący szeroki wachlarz dostępnych w grze emocji i ich animacji.

W materiale widzimy szczęśliwe, smutne, znudzone, skupione, skore do zabawy, oszołomione i pełne energii Simy podczas codziennych czynności.

Kontrolowanie emocji będzie „potężnym narzędziem, umożliwiającym osiągnięcie przewagi i szybsze zdobycie umiejętności i nowych nagród” - dodają twórcy.

Czytaj więcej...

ArtykułPierwsze spojrzenie na kreator postaci w The Sims 4

Świetny interfejs i dobra optymalizacja.

Udostępniona wersja demonstracyjna kreatora postaci w The Sims 4 potwierdza, że studio Maxis stawia na minimalizm i funkcjonalność. Zmiany w tworzeniu simów widoczne są już na samym początku, a całość sprawia bardzo dobre wrażenie.

The Sims 4 zapowiedziane

Premiera w 2014 roku.

Na dzisiejszej konferencji Electronic Arts w Kolonii, zapowiedziana została gra The Sims 4. Potwierdziły się przy okazji nieoficjalne informacje sprzed kilku dni.